2017 Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Açıklandı

  • 17 Mayıs 2017
  • 1.832 kez görüntülendi.
2017 Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılacak 20 bin öğretmenin belirlenmesi amacıyla yapılan öğretmen adaylarının heyecanla beklediği mülakat sonuçları açıklanmıştır.

Bakan Tarih Vermişti

2017 sözleşmeli öğretmenlik atamaları için yapılan mülakatların 13 Mayıs 2017 tarihi itibari ile tamamlanmasının ardından beklenen an geldi ve sonuçlar açıklandı. Sözleşmeli öğretmenlik adayları mülakat sonuçlarını ‘ ikgm.meb.gov.tr ‘ ve  ‘ mebbis.meb.gov.tr ‘ adreslerinden giriş yaparak öğrenebilirler. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 16 Mayıs 2017 tarihinde yaptığı açıklamada, 2017 sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü açıklanmasını planladıklarını belirtmişti.

Mülakatlarda Özgüvene Önem Verildi

Mülakatlarda öğretmen adaylarının iletişim becerileri ve kendilerine olan özgüvenleri ön planda tutuldu. Mülakat sırasında sorulan sorularda öğretmen adayların kendilerini ifade etme yetenekleri ve bilimsel ve teknolojik gelişmelere olan ilgileri ölçülerek değerlendirme yapıldı.

20 Tercih Yapabilecekler

Mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından 60 puan ve üzeri alarak atamaya hak kazanan adaylar atanmak istedikleri 20 okulu online olarak tercih edebilecekler. Adayların yaptıkları tercihleri il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatmaları gerekecek. Adayların sözlü sınav puan üstünlüğüne göre atamaları elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Eylül Ayında Göreve Başlanacak

Haziran ayı içerisinde atamaları yapılması beklenen öğretmen adayları, Eylül ayında yeni dönem itibari ile göreve başlayacaklar. Ataması yapıldığı halde, göreve başlamayan adaylar bir yıl içerisinde yeniden sözleşmeli öğretmenlik pozisyonlarına başvuru yapamayacaklar. Ataması iptal edilen ya da göreve başlamayan adaylar yeni, altı ay içerisinde yeniden puan üstünlüğü esas alınarak atama yapılacak.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ