2017/5 KPSS’ye Başvuracaklara Duyuru Yayımlandı

  • 06 Haziran 2017
  • 2.436 kez görüntülendi.
2017/5 KPSS’ye Başvuracaklara Duyuru Yayımlandı

2017/5 KPSS adaylarına duyuru yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığı (DPB) yaptığı açıklamada sağlık bakanlığı ve kuruluşlarına 12.500 sözleşmeli personel alımı hakkında düzeltme ilanı yayımladı. Birçok sağlıkçı, Sağlık Bakanlığı’nın yapacak olduğu ilanı bekliyordu. İlan geldi, ilan gelir gelmez hemen arkasından ÖSYM bir de düzeltme yayımladı. Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Ayriyeten son düzeltme ile ilgili tüm merak ettiklerinizi de dikkatle okuyun…

Odyolog, Sağlık Fizikçisi, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist pozisyonlarını tercih edecek kişilerin ilgili alanlarda yüksek lisans ya da doktora öğrenimi gören adayların 12 Haziran 17.00’a kadar DPB KPİDB’ye kişisel olarak başvuru yapmalarının gerekliliği bildirildi.

Anılan Başkanlığın, duyurulara göre önceden başvuru yapanların bilgilerinin alındığı ve tekrardan başvuru yapmalarına gerek olmadığı belirtildi.

Odyolog, Sağlık Fizikçisi, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist pozisyonlarının haricinde tercih yapacak kişilerin, başvuru yapmalarına gerek yoktur.

12.500 Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu duyuruda 12.500 sağlık personeli alınacağı birçok sağlıkçıya müjdelendi. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih kullanabilecek birçok sağlık personellerinin KPSS/5 Tercih Klavuzu, ÖSYM’nin resmi adresinden yayımlanacak.

Tercih işlemleri için en yakın KPSS puanları göz önüne alındı. Adayların 7-13 Haziran tarihlerinde tercih yapmaları isteniyor. ÖSYM’nin sitesinde belirli tüm kurallar T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle öğrenilebilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 12.500 alımın istihdam seferberliği kapsamında gerçekleştirildiği biliniyor. Sağlıkçıların daha çok istihdam edilmesine yönelik çalışmalar sürüyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ