300 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı

  • 07 Nisan 2017
  • 806 kez görüntülendi.
300 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nda çalışmak için sınav ile 300 vergi müfettiş yardımcısı alınacağını açıkladı.

Naci Ağbal Resmi Twitter Adresinden Duyurdu

Naci Ağbal, resmi Twitter adresinden yapmış olduğu duyuruda, Vergi Denetim Kurulu’nda istihdam seferberliğinin sürdüğü üzere 300 vergi müfettiş yardımcısı alınacağını ve 3-4 Haziran’da sınavın yapılacağını bildirdi.

Naci Ağbal, 2015, 2016 KPSS’den yeterli puan alan adayların başvurabileceğini belirtirken, sınava gireceklere şimdiden başarılar diledi.

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Nedir? Ne Yapar?

Vergi müfettiş yardımcıları, devlet teşkilatında yerleri vergi incelemesidir. Vergi müfettişinin vergi incelemelerinin yanı sıra, soruşturma ve teftiş görevlerini yapmaktır.

Görev ve yetki alanlarına göre ayrılan vergi müfettiş yardımcıları, 3 yıl süren yardımcılık dönemine tabi tutulur ve grup başkanlıklarında bulunurlar. 18 ay süren yetkisiz yardımcılık ile beraber temel eğitime girerler. 18 ay çalışmanın ardından başkanlığın tespiti ile yeterli görülenler, teftiş, soruşturma ve inceleme yapabilir duruma getirilir.

Bu mesleğe girişte yazılı ve sözlü olmak üzere iki yeterlilik sınavı gerçekleşir. Kurul ile yapılan yeterlilik sınavlarında başarılı olamayan ya da özürsüz sınavlara giremeyenlere en az 1 yıl daha çalışmak ve performans değerlendirmesi şartıyla ikinci sınav hakkı tanınır.

Yeterlilik sınavında başarısı olanlar vergi müfettişi olarak atanır. Ekip çalışmaları, işlerin düzenlenme ve yürütülmesi ile ekibin kıdemlisi hale gelir. Çalışmaların neticeleri ile seyrinin gerektirdiği tedbirleri alarak Grup Bakanlığına bilgi sunar.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ