5,5 Milyon Çocuk Trafik Eğitimi Alacak

  • 30 Mart 2017
  • 587 kez görüntülendi.
5,5 Milyon Çocuk Trafik Eğitimi Alacak

MEB, ve TÜSEKON’un arasında imzaladığı, “Trafik Bilinci Kazandırma Eğitimi Protokolü” için Türkiye’nin geneline okul öncesi ile beraber  ilkokul çağındaki yaklaşık olarak 5,5 milyon çocuğa trafik eğitimi vereceğini açıkladı.

Trafik Eğitimi 5,5 Milyon Çocuğa Verilecek

Trafik eğitimi, çocuklar için güzel sonuçlar doğurması beklenirken, uzmanlar bu çalışmaların ilkokul sıralarına inmesi gerektiği önceden düşündüğünü ve bugün bu meseleye karşı büyük bir adım atıldığını belirtiyor. Velilere, öğretmenlere ulaşılması gerektiği söylenirken, çalışmanın desteklenmesi ve olumlu sonuçların alınacağı söyleniyor.

İstanbul Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu Başkanı Tekin, milyonlarca çocuğa ulaşacak olan bu eğitimin seferberliği için hazır olduklarını söyledi. Eğitimci ve öğretmenlerden istenilen, çocukların eğitiminde eksiksiz olarak alması gerektiğini söyleyen Tekin, okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklara trafik eğitimine ilişkin materyalleri tanıttı.

Proje tanıtımı trafiğin aynı eğitim gibi herkese göre anlatılması ve dört elle sarılmasının gerekliliği vurgulandı. Bu eğitimin sayesinde çocuklar hayata daha hızlı bir bakış açısıyla yaklaşabilirken, trafikte bilgili bir şekilde hareket edebilecek. Hem sözlü hem de uygulamalı olarak dersin yapılması gerekliliği vurgulanırken, MEB tüm hazırlıkları yaparak öğrencilere bir sonraki eğitim öğretim yılında başarılı bir şekilde bu dersi sunmak istiyor. Ailelerin de bu eğitimin ardından daha mutlu olacağı, çocuklarının hayat içerisindeki bu eğitimi gerçekten seveceği kanısında birleştiler. Ayrıca hayatın gerekliliği olan bu uygulama sayesinde birçok çocuk, karşıdan karşıya geçerken aileleri gönül rahatlığıyla ellerini bırakabilecek.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ