80 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak

  • 04 Nisan 2017
  • 2.349 kez görüntülendi.
80 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak

İstanbul Esenler’de bir toplantıya katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, iki yıl içerisinde seksen bine yakın öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine kazandırılacağını belirtti.

İsmet Yılmaz Esenler’deki toplantıda okul müdürleri ve okul aile birliği yöneticileri ile bir araya geldi. Sayın Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada öğretmen alımlarına ve eğitim sistemindeki değişikliklere değindi.

Yılmaz, 2016 yılı içinde 50 bin öğretmenin atandığını ve bu sene içerisinde de 20 bin öğretmenin daha alınacağını belirtti. iki sene içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınacak öğretmen sayısının 80 bine ulaşacağını sözlerine ekleyen Yılmaz, öğretmen başına düşen öğrenci sayısının azaltılmasının önemini vurguladı. Bu doğrultuda şimdiye kadar 560 binden fazla  öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından göreve alındığını ifade etti.

Hükümetin eğitime verdiği önemi vurgulayan Yılmaz, hükümetin öncelikli konusunun eğitim olduğunu ve bütçenin yüzde 20’sini eğitime ayrıldığını söyledi. Böylece öğrencilerin daha kaliteli eğitim almalarının çalışmalarının yapıldığını belirtti.

Derslik başına düşen öğrenci sayısını azalttılarını hatırlatan Yılmaz, öğrencilerin yarış atı gibi olmalarının doğru olmadığını belirtti. İkili eğitimi kaldırmanın gerekliliğini vurgulayan Yılmaz, bunun gerçekleşebilmesi için de 77 bin dersliğe ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi. İkili eğitimi kaldırmak için de valilerin ve kaymakamların Başbakan’ın talimatı ile çalışmalarını başlattıklarını söyledi. 2019 yılı sonuna kadar da ikili eğitimin kaldırılmasının planlandığını bildirdi.

Yılmaz’ın bu açıklamalarının ardından öğretmen adaylarının merak ettiği konu ise ikili eğitime geçmenin öğretmen alımlarının nasıl etkileyeceği oldu.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ