9 Eylül Üniversitesi’nden Formasyon İkinci Başvuru Duyurusu

  • 04 Temmuz 2017
  • 8.005 kez görüntülendi.
9 Eylül Üniversitesi’nden Formasyon İkinci Başvuru Duyurusu

9 Eylül Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimi programı için ikinci bir duyuru yayımladı.

Üniversiteden tarafından yapılan açıklamaya göre yeniden başvuru alınacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar ön kayıtlarını 3-7 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Adaylar ilk önce web sitesi üzerinden kayıt yaptıracaklar sonra belgelerini 9 Eylül Üniversitesi Formasyon Bürosuna teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adayların online başvuruları da geçersiz sayılacaktır.

12-16 Haziran 2017 tarihleri arasında başvuru yapan adayların tekrar başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Kesin kayıt hakkı kazanan adayların listesi açıklandıktan sonra kesin kayıtlar 10-11 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Boş kontenjan olması durumunda 13 Temmuz 2017 tarihinde bu kontenjanlar açıklanacaktır ve yedek adayların 13 Temmuz tarihinde kayıt yaptırmak üzere 9 Eylül Üniversitesi Reşat Postacıoğlu Konferans salonunda bulunmaları gerekmektedir.

Pedagojik formasyon ücreti 2054 TL’dir. Bu ücret iki eşit taksit şeklinde ödenecektir. İlk taksit kayıt sırasında yatırılacaktır.

Formasyon programı için ayrılan kontenjan 1000 kişidir. Bu kontenjanın yüzde 75’i 9 Eylül Üniversitesi mezun aşamasında olanlar ve mezunlarına ayrılmıştır. Kalan yüzde 25 ‘lik kısım ise diğer üniversitelerin mezun aşamasında lanlar ve mezunlarına ayrılmıştır.

Formasyon eğitimi programı iki dönem halince yürütülecektir. İlk dönem 17 Temmuz 2017 tarihinde, ikinci dönem ise 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır. İlk dönem için de ikinci dönem için de derslerin haftaiçi yapılması planlanmaktadır.

Dersler uzaktan eğitim değildir. Program örgün eğitim şeklinde yürütülecek olup, derslere yüzde 70 oranında devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Formasyon programı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ