Adalet Bakanlığı, Personelleri Göreve Başlatmadı

  • 01 Haziran 2017
  • 357 kez görüntülendi.
Adalet Bakanlığı, Personelleri Göreve Başlatmadı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Adalet Bakanlığı’nın ilanlarına yönelik başvurulara yerleşen kişilerin birçoğu işe başlamasına rağmen, bazı komisyonların sınavda başarılı olan ve kazananları halen göreve başlatmaması dikkatleri üzerine çekti. Birçok kişi halen göreve başlamadığı için diğer kurumların sınavlarına başvurmakta ve bazı kişilerin başvuru haklarını yok etmektedir. Konuya ilişkin tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz…

Adalet Bakanlığı, Personellerini Be Kadar Daha Bekletecek?

Adalet Bakanlığı, 2161 kişinin, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün ise 3729 kişinin muhtelif unvanlarla beraber personel alımı duyurularını yayımladığı biliniyor. Duyuruda şartı tutan kişilerin, ilanlara başvurusu gerçekleştiği biliniyor.

Sınav izni gerçekleştiren komisyonların, sınavı yaptığı ve göreve başlatacağına yönelik evraklarını Adalet Bakanlığı’na gönderdiği biliniyor. Fakat bazı adalet komisyonlarının üzerinden 6 ile 7 ay geçmesine rağmen göreve başlatmadığı kişiler bulunuyor. Sınavı kazanan ve göreve başlatılmayan kişilerin usulü işlemleri tamamlanamayan kişilerin ise Adalet Bakanlığı dışında alım gerçekleştirilen başka kurumlarda sınavların başvurusu bulunuyor.

Olayın devamında sınav başvurusunun açıklanmadığı sürece, adayların diğer sınavlara başvurması ve sonucun açıklanması geciktiği için başka kurumlarda yer alan birçok kurumun sınavında başvurmasıyla beraber başka kişilerin sınavlarının başvurularına engel olduğu bilinmektedir.

Olayın sonucunda, Adalet Bakanlığı ile CTE’nin yapmış olduğu sınav ilanına başvuranların, kazananların halen göreve başlamadığı görülmektedir. Halen göreve başlatılmayan kişilerin, göreve başlaması için gerekli işlemleri beklediği, sürecin uzayacaksa bu bağlamda Bakanlıktan duyuru bekledikleri biliniyor.

 

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ