Aday Öğretmen Mülakat Yerleri Açıklandı

  • 25 Mart 2017
  • 1.459 kez görüntülendi.
Aday Öğretmen Mülakat Yerleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinde aday öğretmenlerin sözlü sınava girecekleri sınav giriş yerlerini açıkladı.

Asil öğretmenliğe geçiş yapmak amacıyla öğretmen adaylarının katıldığı yazılı sınav geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Binlerce aday öğretmen asil öğretmenliğe geçmek için sözlü sınavı bekliyor. Sözlü sınava girecek öğretmen adayları sınava girecekleri yer bilgisini Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden online olarak öğrenebilecekler.

Sözlü Sınavlar Başlıyor

Aday öğretmenlerin katılacağı sözlü sınavlar yazılı sınav sonuçları açıklanmadan önce başlayacak. Yazılı sınava giren bütün öğretmen adaylar sözlü sınava da katılmak zorunda. Adayların sözlü sınav için her hangi bir ücret ödemesi gerekmiyor. Sözlü sınavlar 27 Mart 2017 tarihinde başlayacak ve en son 27 Nisan 2017 tarihinde sona erecek. Sözlü sınavlar yazılı sınavların yapıldığı illerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen sözlü sınav merkezlerinde sınava girecek. Sınavlar sözlü sınav komisyonu tarafından değerlendirmeye tabi olacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın takvimine göre aday öğretmenler sınav sonuçları 5 Mayıs 2017 tarihinde öğrenebilecekler.

Beş Gün İçinde İtiraz Edilebilecek

Sınav sonuçlarının 5  Mayıs 2017 tarihinde açıklanmasının ardından sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adaylar beş gün içerisinde sonuçlarına itiraz edebilecek. Sözlü sınav komisyonu kişinin itirazını değerlendirir ve oy çokluğuna göre bir karar verir.

Yazılı ve sözlü sınavları 100 puan üzerinden değerlendirilecek ve iki sınavın ortalaması adayların başarı puanını belirleyecek. Başarı puanı altmış ve üzeri olan adaylar asil öğretmenliğe geçmeye hak kazanmış sayılacak.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ