Aday Öğretmenlik Sınav Yerleri Açıklandı

  • 14 Mart 2017
  • 1.271 kez görüntülendi.
Aday Öğretmenlik Sınav Yerleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, asli öğretmenliğe geçiş sınavı için giriş yeri bilgilerini yayımladı.

Kamu kurumlarında görev alan aday öğretmenlerin asli öğretmenliğe geçebilmeleri için uygulanacak olan 2017 Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı MEB’in sınav takvimine göre 19 Mart 2017 Pazar günü saat 14:00’de yapılacak. Adaylar sınava giriş yerlerini ve gerekli bilgileri www.meb.gov.tr adresinden TC kimlik numaralarını girerek öğrenebilecekler. MEB tarafından sınav giriş yerleri ile ilgili olarak adaylara her hangi bir belge gönderilmeyecek.

Sınav tek oturum şeklinde olacak olup adaylar toplamda 100 çoktan seçmeli soru cevaplayacaklar. Sınav 120 dakika sürecektir. Sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürecektir. Bu nedenle adayların dikkatli davranmaları gerekmektedir. Gerekli kontrollerin yapılması için adayların sınavdan en az yarım saat önce sınav giriş belgesinde belirtilen salonda yerlerini alması gerekmektedir.Sınava gelirken adayların sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanlarını bulundurmaları gerekmektedir. Sınav sonuçları 5 Mayıs 2017 tarihinde ilan edilecektir. Adaylar sınav sonuçlarını www.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirler. Adaylara her hangi bir sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Kimler Bu Sınava Girebilir?

Adayların yazılı sınava girebilmeleri için görevlerinde bir yılı tamamlamış olmaları ve performans değerlendirmesi sonucunda başarılı olmaları gerekmektedir. Sınav ücretini yatıran ve bu şartları taşıyan adaylar Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına girebilmektedir.

Yazılı sınava giren adaylar 27 Mart – 27 Nisan 2017 tarihleri arasında Asli Öğretmenliğe Geçiş Sözlü sınavına tabi tutulacaklar.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ