Adıyaman Üniversitesi Formasyon Başvurusu Sona Eriyor

  • 04 Nisan 2017
  • 2.129 kez görüntülendi.
Adıyaman Üniversitesi Formasyon Başvurusu Sona Eriyor

Adıyaman Üniversitesi 2017 yaz pedagojik formasyon programı için başvurular 4 Nisan 2017 tarihinde sona erecek.

600 kişilik kontenjanın ayrıldığı Adıyaman Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimi programı için başvurular 27 Mart 2017 tarihinde başlamıştı. Başvurularda sona yaklaşıldı. Pedagojik formasyon eğitimi başvurusu için yarın 4 Nisan 2017 son başvuru tarihi olarak belirlendi.

Bölüm Kısıtlaması Yok

Adıyaman Üniversitesi 2017 yaz pedagojik formasyon başvuruları için bölüm kısıtlaması yapmadı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen öğretmen atamalarına esas bütün bölümler başvuru yapabilecek. TTK 80 sayılı kararda öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları belirtilmiştir. Bu kararda belirtilen öğretmenlik alanları başvuru yapabilir. TTK 80 sayılı karara ‘ ttkb.meb.gov.tr/www/ogretmenlik-alanlari/icerik/201 ‘ adresinden ulaşılabilir.

Kimler Başvuru Yapabilir?

600 kişilik kontenjanın 225’i Adıyaman Üniversitesi üçüncü sınıf öğrencilerine ayrılmıştır. Adıyaman Üniversitesi dışındaki üniversitelerin 3. sınıf öğrencileri başvuru yapamayacaktır. Adıyaman Üniversitesi dördüncü sınıf öğrencilerine 225 kişilik kontenjan tahsis edilmiştir. Geriye kalan 150 kişilik kontenjan ise diğer üniversitelerin 4. sınıf öğrencileri, Adıyaman Üniversitesi mezunları ve diğer üniversitelerin mezunlarına ayrılmıştır.

Başvurular Online Yapılacak

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını online olarak ‘obs.adiyaman.edu.tr/foroibs/ogrsis/basvuru_login.aspx’ adresinden giriş yaparak yapabilirler. 4 Nisan itibari ile başvuruların bitmesi ile birlikte kesin kayıt hakkı kazanan adayların listesi 18 Nisan 2017 tarihinde duyurulacaktır. Bu listede adı bulunan kesin kayıt hakkı kazanmış adaylar kayıtlarını 24-27 Nisan 2017 tarihleri arasında yapabileceklerdir.

Kayıtların tamamlanması ile pedagojik formasyon eğitimi birinci dönem dersleri Haziran ayında başlayıp, Ağustos ayında son bulacaktır. Dersler Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde olacaktır.

Detaylı bilgiye ‘egitim.adiyaman.edu.tr/Files/egitim/Formasyon/2016-2016_YAZ_DONEMI/2016-2017_FORMASYON_ONLAINE_KAYIT_REHBERI.doc ‘ linkinden ulaşılabilir.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ