Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 2016 Formasyon Duyurusu

  • 07 Ekim 2016
  • 3.522 kez görüntülendi.
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 2016 Formasyon Duyurusu

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 2016 formasyon duyurusu yayımlanmıştır.

Kontenjan 500 kişidir. Örgün eğitim olacaktır.

Başvuru Tarihi: 12-17 Ekim 2016

KAzananların İlanı:19 Ekim

Kesin Kayıt: 20-25 Ekim 2016

Yedeklerin İlanı:26 Ekim 2016

Yedek Kesin Kayıt: 27-31 Ekim 2016

Kontenjanın yüzde 75’i İbrahim Çeçen Üniversitesi kayıtlı öğrencilerine ayrılmıştır. Kalan yüzde 25’lik kontenjan ise formasyon programı açılmayan üniversitelerin son sınıf öğrencilerine ve mezun öğrencilere ayrılmıştır.

İbrahim Çeçen Üniversitesi için ayrılan kontenjana  son sınıf ( 7. veya 8. yarıyıla kayıtlı) olup mezuniyet aşamasında olan öğrencilerle, üçüncü sınıf ( 5. veya 6. Yarıyıla kayıtlı) olup mezuniyet aşamasında olan öğrenciler başvurabileceklerdir.
İbrahim Çeçen Üniversitesi üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin kesin kayıt işlemlerinin onaylanabilmesi için bu öğrencilerin 2016-2017 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı sonunda mezun olabileceklerini danışman ve bölüm/anabilim dalı başkanı tarafından imzalı olarak belgelemeleri gerekmektedir. Yanlış beyanda bulunan veya yanlış bilgiye sahip belgeyi onaylayanlar ile ilgili olarak gerekli hukuki işlemler yapılacaktır.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılan  diğer Üniversitelerin son sınıf öğrencileri  Üniversitemizde açılan programa başvuru yapamazlar.

Formasyon eğitimi 14’er haftadan 2 dönem olacaktır.

Başvurular online olarak yapılacak.

Bölümlere göre kontenjan dağılımı ön başvurulardan sonra belirlenecektir.

 

KESİN KAYIT
Formasyon hakkı kazanan adayların kesin kayıtları ilgili tarihler arasında Eğitim Fakültesi 3. kat C-25 nolu ofiste şahsen yapılacaktır.Kesin kayıtlar için adayların öğrenim ücretini yatırmaları ve kayıt için gerekli belgeleri formasyon birimine teslim etmesi gerekmektedir.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ