Akdeniz Üniversitesi 2017 Formasyon Duyurusu

 • 08 Nisan 2017
 • 6.720 kez görüntülendi.
Akdeniz Üniversitesi 2017 Formasyon Duyurusu

Akdeniz Üniversitesi 2017 pedagojik formasyon programı için duyuru yayımlanmıştır.

2017 Pedagojik formasyon programı için belirlenen kontenjan 1500 kişidir. Bu kontenjanın yüzde 50’si Akdeniz Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına, diğer yüzde 50’si ise diğer üniversitelerin öğrencilerine ve mezunlarına ayrılmıştır. Pedagojik formasyon eğitimi programına şu anda 2. sınıf olup seneye 3. sınıf olacak öğrenciler, son sınıflar ve mezunlar başvurabilir. Bu başvuruların yüzde 25’lik kısmı mezunlara ayrılmıştır.

Başvurular 14 Nisan’da Başlıyor

Online olarak yapılacak ön başvurular 14 Nisan 2017 tarihinde başlayıp, 26 Nisan 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını ‘ proje.akdeniz.edu.tr/formasyon/onkayitformu.aspx ‘ adresinden yapabilirler.

Bütün Bölümler Başvuru Yapabilir

2017 Pedagojik formasyon programına başvurular öğretmenliğe kaynaklık eden bütün bölümlerden alınacaktır. Öğretmenliğe kaynaklık eden alanlar TTK 80 sayılı kararda belirtilmiştir. Bu alanları ‘ ttkb.meb.gov.tr/www/ogretmenlik-alanlari/icerik/201 ‘ adresinden kontrol edebilirsiniz.

26 Nisan 2017 itibari ile ön başvuruların bitmesinin ardından 28 Nisan 2017 tarihinde kesin kayıt için hak kazanan adayların listesi açıklanacaktır. Kesin kayıt hakkı kazanan adayları kayıtlarını 2-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapacaklardır. Kayıt hakkı kazandığı halde kayıt yaptırmayan adayların yerine yedek kayıt hakkı kazananlar 6 Mayıs 2017 tarihinde ilan edilecektir. Yedek kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtlarını 8-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapabilirler.

Öğretmenlik uygulaması dersleri 25 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır ve belirtilen hafta içerisinde uygulama okullarında staj yapılacaktır. Öğretmenlik uygulamasından muaf olmak isteyen adaylar dilekçelerini 2-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında getireceklerdir.

Başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isteyen adaylar ‘egitim.akdeniz.edu.tr ‘ adresinden bilgi edinebilirler.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. Sefa diyor ki:

  Dersler ne zaman başlayıp ne zaman bitiyor tarih belli değil mi

  1. Emre Demir Emre Demir diyor ki:

   Akademik takvim henüz açıklanmadı.

 2. gül diyor ki:

  sosyal hizmetlere veriliyor mu

  1. Emre Demir Emre Demir diyor ki:

   TTK 80 sayılı kararda hangi bölümlerin öğretmenliğe kaynak olduğu belirtilmiştir. İlgili linkten baktığınızda bölümünüz bulunuyorsa formasyon başvurusu yapabilirsiniz. http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_08/08032940_9_cizelgeveesaslar.pdf

 3. Zeynep diyor ki:

  Uzaktan egitim varmi

  1. Emre Demir Emre Demir diyor ki:

   Uzaktan olduğuna dair bir açıklama yapılmadı.

   1. Hüseyin diyor ki:

    Formasyon dersleri sadece yazın mı olacak ?

 4. fatoş diyor ki:

  Sağlık yönetimi mezunuyum formasyonum var ama başka bir bölüm daha okuyorum almış olduğum formasyon onun içinde geçerli oluyor mu

  1. Demir Demir diyor ki:

   Evet geçerli olacaktır.

 5. Ayşe diyor ki:

  bende uzaktan eğitimi var mı merak ediyorum ne zaman açıklanır

 6. Nazife diyor ki:

  Uluslar arasi iliskiler ve ekonomi mezunuyum. Formasyon alabilir miyim. Ögretmenli için.

 7. Halime Turan diyor ki:

  Formasyon ücreti nekadar? Ve stajı da antalyada mı yapmak zorundayız? Tesekkur ederim.

  1. Demir Demir diyor ki:

   Formasyon ücreti bütün programlar için genel de 2054 tl dir. Evet formasyon aldığınız üniversitenin bulunduğu il de staj yapmanız gerekir.

 8. Mustafa diyor ki:

  Haftasonu grubu var mı Akdeniz üniversitesinin????

 9. hüseyin diriarın diyor ki:

  ben inşaat mühendisiyim ve yapı tasarımı alanında atanmak istediğim için formasyon alacağım. bu formasyonu alırken öğretmenlik uygulamasından muaf olursam benim için atamamda problem olur mu ?

  1. Demir Demir diyor ki:

   Öğretmenlik uygulamasından muaf olabilmeniz için en az bir yıl boyunca MEB’e bağlı bir kurumda öğretmenlik yaptığınızı belgelendirmeniz gerekmektedir.

 10. ekin diyor ki:

  dersler haftasonu mu olacak?

 11. Ozlem diyor ki:

  1 ay sonra mezunum ama kayit seceneklerinde mezun mu yoksa 4.sinif diye mi yapm gerekir?

 12. Sümeyra diyor ki:

  arkeoloji yazmıyo ama arkeoloji okuyup başvuranlar varmış. bu olabilir mi ?

BİR YORUM YAZ