Akdeniz Üniversitesi 2017 Formasyon Sonuçları Açıklanmıştır

  • 30 Nisan 2017
  • 3.068 kez görüntülendi.
Akdeniz Üniversitesi 2017 Formasyon Sonuçları Açıklanmıştır

Akdeniz  Üniversitesi tarafından yürütülecek olan 2017 yaz pedagojik formasyon eğitimi programı için başvuru sonuçları açıklanmıştır.

Akdeniz Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimi başvuruları 14 -26 Nisan 2017 tarihleri arasında alınmıştı. Başvuruların ardından 1500 kişilik kontenjan açılan formasyon programı sonuçları açıklandı. Açılan 1500 kişilik kontenjanın yüzde 50’si Akdeniz Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına, diğer yüzde 50’si ise diğer üniversitelerin öğrencilerine ve mezunlarına ayrılmıştır.

Başvuru sonuçlarına göre kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları 2-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kesin kayıtların yapılmasının ardından 6 Mayıs 2017 tarihinde yedek kayıt hakkı kazananların listesi ilan edilecektir. Yedekten kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları 8-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Akdeniz Üniversitesi formasyon ücreti 2054 TL’dir. KEsin kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtlarını şahsen ya da noter vekaleti ile yapabileceklerdir. Posta, faks veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar kesin kayıt esnasında esnasında kimlik belgesi ya da nüfus cüzdanı ibraz etmek zorundadır. Aksi takdirde başvuruları kabul edilmeyecektir. Kesin kayıtlar Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi B Blok Giriş katta yapılacaktır. Belirtilen tarihler arasında kayıt için başvuruda bulunmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Formasyon programı ders muafiyeti başvurusunda bulunacak adayların başvurularını 2-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Sonrasında yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir. Öğretmenlik uygulaması dersleri 25 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır ve belirtilen hafta içerisinde uygulama okullarında staj yapılacaktır.

Akdeniz Üniversitesi 2017 formasyon sonuçlarına ve detaylı bilgiye ‘ formasyon.akdeniz.edu.tr/2016-2017-yaz-donemi-formasyon-grubu-kesin-kayit-hakki-kazanan-adaylar-listesi ‘ adresinden ulaşılabilmektedir.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Özlem diyor ki:

    Ulaştırma hizmetlerine bolum acmamislar sanirim

  2. Merve diyor ki:

    Uzaktan ya da örgün olma durumu belli degil mi?

BİR YORUM YAZ