Amasya Üniversitesi 2017 Formasyon Duyurusu Yayımlanmıştır

 • 25 Nisan 2017
 • 16.003 kez görüntülendi.
Amasya Üniversitesi 2017 Formasyon Duyurusu Yayımlanmıştır

Amasya Üniversitesi 2017-2018 yaz döneminde açılması planlanan pedagojik formasyon eğitimi programı için duyuru yayımlamıştır.

Amasya Üniversitesi açılması planlanan programların belirlenmesi amacı ile ön talep alınmasına karar vermiştir. Pedagojik formasyon eğitimi programına katılmak isteyen adayların ön talepleri 25 Nisan 2017 tarihi itibari ile alınmaya başlanacaktır ve ön talepleri alınması 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü mesai saati bitimi ile son bulacaktır. Adaylar ön taleplerini online olarak ‘ formasyon.amasya.edu.tr ‘ adresinden yapabileceklerdir.

Amasya Üniversitesi tarafından alınan karara göre açılan kontenjanın yüzde 75’i Amasya Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi son sınıf öğrencilerine ve mezunlarına ayrılmıştır (Temmuz ayı itibari ile son sınıfa geçecek olan 3. sınıf öğrencileri).

Diğer üniversitelerin halen okumakta olan öğrencileri pedagojik formasyon eğitimi için başvuru yapamayacaktır. Sadece 2017 Temmuz ayı itibari ile son sınıf öğrencisi olacak İLİTAM öğrencileri başvuru yapabilir. Diğer üniversiteler için ayrılan kontenjan  yüzde 25’tir ve sadece mezunlar başvuru yapabilir.

Kesin kayıt tarihleri okuyan öğrenciler ve mezunlar için farklı tarihlerdedir. Okuyan öğrencilerin kesin kayıtları 22 Mayıs 2017- 2 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Mezunların kesin kayıtları ise 5 Haziran 2017 tarihinde başlayacaktır.

Pedagojik formasyon eğitimi ilk dönem dersleri Temmuz- Eylül 2017 ayları arasında yapılacak olup, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı dersi dışındaki dersler uzaktan eğitim olarak yapılacaktır. İkinci dönem dersleri Ekim 2017 – Ocak 2018 ayları arasında yapılacaktır ve Özel Öğretim Yöntemleri ve öğretmenlik uygulaması dışındaki dersler uzaktan eğitim şeklinde olacaktır.

Başvuruların alınmasının ardından asil ve yedek listeler 18 Mayıs 2017 Salı günü ilan edilecektir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar detaylı bilgiye ‘  pfb.amasya.edu.tr/on-talep-basvurusu.aspx ‘ adresinden ulaşabilirler.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Leman diyor ki:

  Uzaktan eğitim olmayan dersler ne kadar süre bilgisi olan var mi ?

 2. eda diyor ki:

  site yöneticisinden veya bilgisi olan herhangi birinden yardım rica ediyorum. Ankara’da ikamet ediyorum. Uzaktan eğitim derken nasıl oluyor yani aöf sınavları gibi mi biz çalışıp bulunduğumuz ilde sınava mı gireceğiz nasıl olacak? uzaktan eğitim olmayan dersler derken onların eğitimini gidip amasya üniversitesinde mi almamız gerekiyor?

  1. Demir Demir diyor ki:

   Bazı dersler yüzyüze yapılacak. bu derslere gidilmesi gerekmekte. Sınavlar içinde gidilmek zorunda.

 3. Güven Özdemir diyor ki:

  Ben kırıkkaleden yazacağım çıkarsa beraber gidip gelmeye ankara kırıkkale kırşehir tarafından arkadaşlarla tanışmak isterim

 4. meltem diyor ki:

  sonuçlara nerden ulaşacağız bugün 18 mayıs ama salı değil perşembe nasıl bi çelişki

 5. Yıldız diyor ki:

  2018 bahar döneminde formasyon ilanı yapılır mı? Tarihleri nasıl öğrenebilirim

BİR YORUM YAZ