Amasya Üniversitesi 2017 Formasyon Kesin Kayıt Duyurusu

  • 22 Mayıs 2017
  • 2.915 kez görüntülendi.
Amasya Üniversitesi 2017 Formasyon Kesin Kayıt Duyurusu

Amasya Üniversitesi 2017 formasyon programı için kesin kayıt ile ilgili duyuru yayımlamıştır.

Amasya Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi’nde öğrenci olan formasyon eğitimi almak isteyen adaylar için kesin kayıtlar başlamıştır ve 2 Haziran 2017 tarihine  kadar yapılabilecektir. Amasya üniversitesi okuyan öğrenciler için açılan kontenjana sadece Amasya üniversitesi öğrencileri kayıt yaptırabilecektir. Aynı şekilde Hitit üniversitesi için açılan kontenjanda sadece Hitit Üniversitesi öğrencilerine ait olacaktır. Amasya Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi’nde okuyup ön başvuru yapan ve kayıt hakkı kazanan adayların listesine ‘  pfb.amasya.edu.tr ‘ adresinden ulaşılabilmektedir. Amasya Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi dışında olduğu halde, listede ismi olan adayların kayıtları ücret dahi ödemiş olsalar yapılmayacaktır. Bu nedenle listede ismi olan adayların dikkatli olmaları gerekmektedir.

Açıköğretim, İLİTAM ve diğer üniversitelerden ön başvuru yapan adayların kesin kayıtları ile ilgili listeler 5 Haziran 2017 tarihinde ilan edilecektir.

Amasya Üniversitesi 2017 yaz dönemi pedagojik formasyon eğitimi programı uzaktan eğitim şeklinde yürütülecektir. Yapılan programa göre  birinci Dönem uzaktan eğitim olarak yürütülecek dersler şu şekildedir:

– Eğitim Bilimine Giriş

– Öğretim İlke ve Yöntemleri

– Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme

– Seçmeli I Dersi

Bunlar dışındaki Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı dersi yüzyüze yapılacak olup, dersler 3 haftasonu Amasya ve Çorum ilinde toplamda 56 saat olacaktır.

 İkinci Dönem derslerinden 

– Eğitim Psikolojisi

– Sınıf Yönetimi

– Seçmeli Ders II dersleri uzaktan eğitim şeklinde olacaktır.

Özel Öğretim Yöntemleri dersi ise Yüz Yüze Eğitimle, Amasya veya Çorum ilinde 3 hafta sonu 56 saat olacaktır.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ