Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu Yayımlamıştır

 • 25 Mayıs 2017
 • 2.916 kez görüntülendi.
Anadolu Üniversitesi Yaz Okulu Duyurusu Yayımlamıştır

Anadolu Üniversitesi tarafından yürütülecek olan yaz okulu programı esasları açıklanmıştır.

2016-2017 yaz döneminde yapılacak olan yaz okulu programına Anadolu Üniversitesi ve diğer üniversitelerin Önlisans/Lisans/Lisansüstü öğrencileri başvuru yapabilecektir. Başvurular 7-9 Haziran 2017 tarihleri arasında olacaktır.

Anadolu üniversitesi yaz okulu programında ders almak isteyen adaylar için kredi sınırları şu şekildedir:

 • Lisans ve Önlisans öğrencileri için 20 AKTS,
 • Yaz Okulu sonunda “Mezun” durumundaki Lisans ve Önlisans öğrencileri için 25 AKTS,
 • Lisansüstü öğrencileri için 30 AKTS’dir. Anadolu Üniversitesi’nden ve diğer üniversitelerden başvuru yapacak adaylar bu kredi sınırlarını mutlaka dikkate alarak başvuru yapmalıdır.

Başvurular Online Olarak Yapılacak!

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını Anadolu Üniversitesi web sitesinden  ‘ anasis.anadolu.edu.tr’ adresindeki “Öğrenci İşlemleri” menüsünden “Kayıt İşlemleri”ni seçerek ders seçme işlemlerine yaparak gerçekleştireceklerdir. Sistem üzerinden öğrenciler istedikleri dersleri seçebilecekler. Seçme işleminin ardından, onay vermeden önce seçilen derslerin kontrol edilmesi önemlidir. Daha sonrasında sistemden ders seçimi konusunda değişiklik yapılamayacaktır.

Yaz okulu programında alınacak dersler için ödenecek ücret Anadolu Üniversitesi dışındaki öğrenciler için iki katı olacaktır.

Yaz okulu programına kayıt yaptıracak adaylar hangi birimden ders alacaklarsa o birime kayıt yaptıracaklardır. Öğrenci kaydı gerçekleştirildikten sonra öğrenci isterse birden fazla birimden ders alabilme hakkına sahip olacaktır. Öğrencinin kimlik bilgilerine ilişkin ilk kayıtın bir birim tarafından yapılmasının ardından başka bir birime yapılacak olan kayıt sırasında internet üzerinden daha önce başka birime kayıt yaptırıldığı görülebilecektir.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. meryem diyor ki:

  Aciktan okuyanlarda yaz okuluna kayit yapabiliyomu

 2. meryem diyor ki:

  Acik ogretimdekilerde basvuru yapabilir mi

 3. Fatoş diyor ki:

  Anadolu uni. Ve osmangazi uni formasyon başvuruları ne zaman başlayacak acaba

  1. Demir Demir diyor ki:

   Henüz bir açıklama gelmedi.

BİR YORUM YAZ