Ankara Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Başlayan İlçeler

  • 18 Temmuz 2017
  • 3.557 kez görüntülendi.
Ankara Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Başlayan İlçeler

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda çalışmak isteyen öğretmen adayları için 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ücretli öğretmenlik başvuruları ilçe bazında açıklanmaya başlandı.

Ankara’ya bağlı ilçelerde şu an için sadece iki ilçede ücretli öğretmenlik başvuru açıklaması yapıldı.

Çubuk 2017-2018 Ücretli Öğretmenlik Duyurusu 

Çubuk ilçesi içerisinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ücret karşılığı öğretmenlik yapmak isteyen adaylar için başvurular 17 Temmuz 2017 tarihi itibari ile başladı. İlçe Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada başvuruların başvuru formu ile birlikte şahsen yapılması istendi. Yapılan açıklamada herhangi bir şart belirtilmezken, iki yıllık lisans mezunu olup 3. ve 4. sınıfı okuyan adayların da başvuru yapabileceği belirtildi. Başvuru formuna İlçe Milli Eğitim Bakanlığı sayfasının ‘ http://cubuk.meb.gov.tr/www/ucretli-ogretmelik-basvurulari/icerik/427 ‘ adresinden ulaşılabilir.

Keçiören 2017-2018 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Duyurusu 

Ankara’nın en kalabalık ilçelerinden olan Keçiören içinde ücretli öğretmenlik başvuruları için duyuru yayımlanmıştır. Yapılan duyuruya göre başvurular 14 Ağustos 2017 tarihinde başlayacaktır ve 15 Eylül 201 tarihinde sona erecektir. Başvurular belirttilen tarihler arasında online yapılacaktır.

Başvuru yapanlar arasında KPSS10 puan üstünlüğü gözetilerek ilk önce Doktora ve Yüksek Lisans yapanlar, daha sonrasında sırasıyla Eğitim Fakültesi mezunları, Lisans ve Önlisans mezunları alınacaktır. Yeterli başvuru olmaması durumunda ise formasyon belgesi olanlar kabul edilecektir. Detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın. 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ