Artık Yurtlarda İki Kişi Kalamayacak!

  • 24 Temmuz 2017
  • 1.967 kez görüntülendi.
Artık Yurtlarda İki Kişi Kalamayacak!

Öğrencilerin konaklama alanları ile ilgili yeni karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni karara göre artık yurtlarda bir odada iki öğrenci kalamayacak.

Resmi Gazete’de yer alan yeni düzenleme ile Ortaokul, imam-hatip ortaokulu ve orta öğretim kurumları ile yüksek öğrenim öğrencileri için sağlanan yurtlarda iki öğrenci aynı odada kalamayacak. Yeni karara göre öğrenci tek başına kalacak  ya da bir odada üç, dört, beş ya da altı kişi kalacak.

Özel Öğrenci Yurtları Birliği Federasyonu Hüseyin Yıldızhan, yeni düzenleme ilgili olarak iki öğrencinin aynı odada kalmasının sakıncalı olduğunu belirtti. Bu nedenle de 3 kişinin kalacağı bir odanın en az 24 metrekare olması gerektiğini dile getiren Yıldızhan, bundan daha küçük odalarda ise sadece tek kişinin kalabileceğini ifade etti. Öğrencilerin kaldıkları yurtların bu düzenlemeye uygun hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Yıldızhan yaptığı açıklamada yurtlarda çalışan personel konusunada değindi. Kız yurtlarında erkek, erkek yurtlarında ise kadın personelin çalıştırılamayacağını belirtti. Yurtların yeni getirilen düzenlemeye göre 2019’a kadar uygun hale getirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yeni yapılan düzenlemeye göre, öğrencilerin kaldıkları yerlerin 100 metre yakınında alkol satışı yapılan yerler, kahvehaneler ve eğlence merkezleri olamayacak. Yapılan düzenleme ile bu karara uymayan konaklama yerleri ise ruhsat alamayacak.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aaaa diyor ki:

    18 yaşında milletvekili seçilebilirsin bakan olabilirsin ANCAK KAHVEHANENİN 100 METRE YANINDAKİ YURTTA KALAMAZSIN bu ne lahana ne turşu

BİR YORUM YAZ