Ata-AÖF Bütünleme Sonuçları Açıklandı

  • 20 Mart 2017
  • 417 kez görüntülendi.
Ata-AÖF Bütünleme Sonuçları Açıklandı

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bütünleme sınavı sonuçları açıklanmıştır.

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi bütünleme sınavı 4-5 Mart 2017 günlerinde yapılarak tamamlanmıştı. Bütünleme sınavların soru ve cevapları da 6 Mart 2017 Pazartesi tarihinde Atatürk Üniversitesi’nin resmi internet sitesinde öğenciler ile paylaşılmıştı. Öğrenciler ise heyecanla bütünleme sınavı sonuçlarını bekliyorlardı. Bütünleme sınavı sonuçları da nihayetinde açıklandı.

Ata-AÖF öğrencileri bütünleme sınavı sonuçlarını öğrenci giriş panelinden kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilirler. Yapılan açıklamaya göre yeni yönetmelik ile birlikte sınavlarda dört yanlış bir doğruyu götürecek. Bu nedenle öğrencilerin bundan sonraki sınavlarda daha dikkatli davranmaları gerekecek. Öğrencilere dört yanlış bir doğruyu götürmesi uygulamasına büyük tepki gösterse de bu konuda bir değişiklik yapılmadı.

Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen öğrenciler itirazlarını online olarak gerçekleştirebilecekler. Öğrenciler öğrenim Yönetim Sistemine giriş yaptıktan sonra itiraz et butonunu kullanarak sınava itirazlarını yapabilirler. İtirazlar değerlendirilip öğrencilere konu ile ilgili geri bildirim sağlanacak.

Ata-AÖF Bahar yarıyılı ders dönemi 16 Haziran 2017’de tamamlanacak. Ara sınavlar 15-16 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak. Final sınav tarihleri ise 27-28 Mayıs 2017 olarak belirlenmiş. Dönem son sınavları olan 2017 Bahar dönemi tek ders sınavları 15 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak.

Ata-AÖF ara sınav, final ve bütünleme sınavına girecek bütün adaylar yanlarında sınav giriş belgelerini, fotoğraflı ve onaylı nüfus cüzdanlarını mutlaka bulundurmalıdır. Bu belgeleri yanında olmayan adaylar sınavalara alınmayacaktır.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ