Atatürk Üniversitesi İkinci Üniversite Başvuruları Başladı!

  • 28 Ağustos 2019
  • 4.036 kez görüntülendi.
Atatürk Üniversitesi İkinci Üniversite Başvuruları Başladı!

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavsız ikinci üniversitesi programları için kayıt işlemleri başlamıştır.

Atatürk Üniversitesi ikinci üniversite programları için başvuru işlemleri devam etmektedir. Ön başvurusunu yapan adaylar materyal ücretlerini yatırarak kesin kayıtlarını gerçekleştirebilirler. Kayıt işlemleri 6 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar ücretlerini ödedikten sonra her hangi bir belge göndermeye gerek kalmadan online olarak kesin kayıt işlemini tamamlayabilirler.

Kimler İkinci Üniversite Başvurusu Yapabilir?

Atatürk Üniversite ikinci üniversite programlarına her hangi bir üniversitenin lisans/önlisans mezunları ve öğrencileri başvuru yapabilir. Lisans mezunları/öğrencileri hem lisans hem de önlisans bölümü seçebilirler, ancak önlisans mezunları/öğrencileri sadece önlisans bölümlerinden birini tercih edebileceklerdir.

İkinci Üniversite Harç Ücretleri Ne Kadar?

Sınava girmeden yeni bir bölüm okumak isteyen ve Atatürk Üniversitesi’ne kayıt yaptıracak olan lisans/önlisans mezunlarının ödemesi gereken 2019-2020 materyal ücretleri (harç) şu şekildedir;

Screen Shot 2019-08-28 at 19.22.50

Screen Shot 2019-08-28 at 19.23.16

Kayıt yaptıracak olan öğrencilerden halen başka bir yükseköğretim programına kayıtlı olanlar ve normal süresi içinde mezun olamayanlardan materyal ücretine ek olarak dönemlik katkı payı ücreti de alınacaktır. Mezun olarak başvuru yapan adaylardan katkı payı ücreti alınmayacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ