Atatürk Üniversitesi Sınavsız İkinci Üniversite Başvuruları

  • 28 Temmuz 2017
  • 5.763 kez görüntülendi.
Atatürk Üniversitesi Sınavsız İkinci Üniversite Başvuruları

Atatürk Üniversitesi sınavsız ikinci üniversite programı için başvurular devam etmektedir.

Atatürk Üniversitesi açıköğretim Fakültesi tarafından yürütülen sınavsız ikinci üniversite programı için ön başvurular 29 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecektir. Ön başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını online olarak yapabilmektedir. Başvuru yapan adayların kesin kayıtları 21.08.2017 – 06.10.2017 tarihlerinde yapılacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Sınavsız ikinci üniversite programı için her hangi bir lisans ya da önlisans bölümünde mezun ya da okuyan herkes başvuru yapabilir. Ancak mezun olanlar ya da okuyanlar, ikinci üniversite kapsamında kendi bölümlerinin dışında bir bölüm seçmelilerdir. İkinci üniversite için adayların her hangi bir sınava girmelerine gerek yoktur. Direk online olarak başvuru yapabilirler.

Lisans mezunları sınavsız ikinci üniversite kapsamındaki programlardan lisans ya da önlisans bölümlerinden birini seçebilirler. Önlisans mezunları ise sadece önlisans bölümlerinden seçebilirler.

Başvuru Yapılabilecek Bölümler

Sınavsız ikinci üniversite programı kapsamında Atatürk Üniversitesi bünyesinde şu bölümler bulunmaktadır:

Lisans Programları : İşletme, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Sosyoloji

Önlisans Programları : Acil Durum ve Afet Yönetimi, Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgi Yönetimi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, İşletme Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Lojistik, Reklamcılık, Özel Güvenlik ve Koruma, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri ve Yerel Yönetimler

Detaylı bilgi ve başvuru yapabilmek için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ