Bakan Selçuk’dan Öğretmen Atamalarına Yönelik Açıklama

  • 27 Ekim 2019
  • 5.309 kez görüntülendi.
Bakan Selçuk’dan Öğretmen Atamalarına Yönelik Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ‘Türk Kahvesi’ isimli televizyon programında eğitim sistemi ve öğretmen atamaları ile ilgili soruları yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu olduğu programda, merak edilen soruları soruları cevapladı. Sınıf öğretmenliği, yabancı dil ve okul öncesi öğretmenliği alanlarında açık bulunduğunu belirten Selçuk, 2035 yılına kadar hangi alanlarda öğretmen ihtiyacı olduğu ile ilgili çalışmanın tamamlandığını ifade etti. Öğretmen alan değiştirmeleri ile ilgili soruyu cevaplayan Bakan, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğretmen alan değiştirmelerinin Aralık ayı içerisinde yapılacağını açıkladı.

Ücretli Öğretmenliği Kaldırmaya Çalışıyoruz

Öğretmen atamalarının yapılıp yapılmayacağı sorulduğunda ise Ziya Selçuk, ücretli öğretmenliğin kalıdırılması için çalışmalar yapıldığını ve bunun da kadrolu öğretmenlerin artırılmasıyla olacağını belirtti. Selçuk konu ile ilgili sözlerini şu şekilde tamamladı: ‘ Bu, ekonomik imkanlara bağlı. Dolayısıyla benden ‘şu tarihte şu rakam’ diye atama sayısı beklemesinler. Biz ‘ne yapabiliriz’ diye bakıyoruz. Şubat ataması için de böyle bir çalışma devam ediyor.’ 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ