Bakan’dan Formasyon Açıklaması: ‘Seneye Formasyon…’

 • 06 Şubat 2020
 • 37.873 kez görüntülendi.
Bakan’dan Formasyon Açıklaması: ‘Seneye Formasyon…’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk pedagojik formasyon eğitimi programı ile ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı.

Uzun süredir devam eden formasyon karmaşası halen devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk formasyon programı ile ilgili olarak yeni bir açıklamada bulundu. Selçuk yaptığı açıklamada daha öncede formasyon programları ile ilgili gerekli açıklamaların yapıldığını ve alacakların uyarıldığını belirterek, önümüzdeki yıl içerisinde formasyon programının baz alınmayacağını ifade etti.

Atamaların neye göre, nasıl yapılacağı ve formasyon belgesi olanların öncelikli olup olmayacağı ile ilgili konular ise şu an için belirsizliğini koruyor. Bakanın yaptığı bu açıklamaya rağmen üniversitelerin formasyon programı açmaları ve eğitime devam etmeleri ise kafalarda soru işaretlerine sebep oluyor.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Nihal diyor ki:

  Hiç kimsenin bilgisi yok kimse yorum yapmamış korku içinde bekliyoruz halimizin ne olacağını.lütfen emeklerimiz boşa gitmesin.

 2. Melek diyor ki:

  Bu formasyon muhabbetinde de burasi Türkiye dedirtiyorsunuz 👎🏻Bi tarafta bakan carsaf carsaf aciklama yapiyor ,Bi tarafta Surekli Acilan formasyon duyurulari .Herkes birbirinden mi habersiz ,ögrencilermi Salak yerine konuyor .Birileri bu gidise dur demedi!!

 3. Eylül diyor ki:

  Anlamadım kpss ye hazırlanıyorum fakat formasyon belgem yok eğitim bilimleri sınavında hala formasyon şartı var

 4. Şule Çeltit diyor ki:

  Salak sanıyorlar insanları ya. Her özel okul formasyon istiyor. Almadım sırf kalkacak diye. Ne iştir bu ya? Hala formasyon diyorlar. Hani kalkacaktı? İşsizim. Keşke alsaydım diyorum formasyon… 2021’e kadar da işsiz kalacağım bir kağıt parçası yüzünden.

BİR YORUM YAZ