Boş Kontenjanlara Ek Öğretmen Ataması Yapılacak

  • 23 Mart 2017
  • 1.477 kez görüntülendi.
Boş Kontenjanlara Ek Öğretmen Ataması Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile boş kalan sözleşmeli öğretmenlik kontenjanları için ek atama yapılacağı belirtildi.

1367 Kişilik Boş Kontenjan Var

23 Mart 2017 tarihinde yapılan duyuru atama bekleyen öğretmenleri sevindirdi. Duyuruya göre 2016 yılında sözleşmeli öğretmenliğe başvuru yapmış KPSSP10 ve KPSS121 puanlarına göre sözlü sınava katılmış ve sözlü sınavda 60 ve üzeri puan almış atanamayan adaylardan 1367 kişilik boş kontenjan için ek atama yapılacak.

Başvurular Ne Zaman?

Ek atama başvuruları 30 Mart 2017 tarihinde başlayacak ve 5 Nisan 2017 Çarşamba saat: 16:00’da sona erecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını internet üzerinden ‘ ikgm.meb.gov.tr’ adresinden yapabilecekler.

Tercihlerin Onaylatılması Gerekecek

Adaylar İnternet üzerinden en fazla 20 eğitim kurumu tercih edebilecek. Adayların yaptıkları tercihleri il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatması gerekecek. Adayların tercihlerini İl veya İlçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatmadığı sürece tercihlerinde değişiklik yapabilecekler.

Atamalar Ne Zaman Yapılacak?

30 Mart 2017-5 Nisan 2017 tarihleri arasında başvuruları ve tercihleri alınan adayların atama işlemleri 7 Nisan 2017 tarihinde sonuçlanacak. Adaylar sözlü sınavdaki puan üstünlüğü dikkate alınarak atama işlemine tabi tutulacak. Eşitlik durumunda KPSS puanları dikkate alınacak. Eğer eşitlik devam ederse, bilgisayar kurası ile atanacak kişi belirlenecek.

En çok ek kontenjanın yapılacağı alan sınıf öğretmenliği olacak. Ek kontenjandan 398 sınıf öğretmeni, 145 ingilizce öğretmeni, 136 din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni, 71 okul öncesi öğretmeni, 52 Türkçe öğretmeni görevlerine atanacak.

Detaylı bilgiye ‘ www.meb.gov.tr ‘ den ulaşabilirsiniz.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ