Branşlı Emniyet Personeli İçin Yeni Düzenlemeler

  • 29 Mart 2017
  • 1.314 kez görüntülendi.
Branşlı Emniyet Personeli İçin Yeni Düzenlemeler

Emniyet Genel Müdürlüğü, branşlı personellere yeni düzenlemeler getirdi.

Branşlı personel alınması, aktarılması ile beraber çıkarılması hususlarında değişikliğe gidildiği duyuruldu. Branşta olanların tekrardan branşa dönmesi, birçok madde halinde ve uygunluk derecesine bakılarak hazırlandığı belirtildi.

Önemli değişiklikler şu şekilde oluşuyor;

Bir polis memuru, meslek yaşamında en fazla 3 branş kursu alabilir şeklinde sınırlanmayacak.

Branş aktarmasında elektronik ortamda sınav yapma şartı kaldırıldı. Kursu başarıyla tamamlayanların arasından komisyon seçme yapacak.

Özel harekat branşında görevlendirilmek için en az 1 yıl polis olarak çalışma şartı kalktı.

Hizmet içi eğitim, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere tedavi ile misyon koruma görevleri sebebiyle geçirilen süre, branştan çıkarma kararına özel olarak değişmeyecek.

Branştan ayrılanların tekrardan branşlarına dönmesi için yeni düzenlemeler oluştu. Branş dışında çalıştığı branştan çıkarılanlar ise idare ve asayiş ile zorunlu durumların ortaya çıkması ile oluşan çıkarma kararı alınanlar ile beraber bir defaya mahsus olmak üzere eski branşına dönebilecek.

Polis eğitim merkezlerinde özel branş kursu görüp ve branşta çalışmaya başlayanların zorunlu çalışma süreleri 10 yıldan 15 yıla çıktı.

Branş komisyonu ile beraber branştan sorumlu genel müdür yardımcısı ve uygun emniyet mensubu bildiri yaparak uygun görüş ve genel müdür onayı ile beraber branşa aktarım sağlayabilecek.

Branşların değişmesine dair yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girdiği belirtildi.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ