Çaykur’a Geçici 1500 İşçi Alınacak

  • 30 Mart 2017
  • 772 kez görüntülendi.
Çaykur’a Geçici 1500 İşçi Alınacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik’in yaptığı açıklamada Trabzon, Giresun, Rize ve Artvin illerine ait yaş çay fabrikalarında geçici ya da daimi işçilerden ölüm, emeklilik ve diğer nedenlerle ayrılmaların olduğunu ve önemli sayıda iş açığı ortaya çıktığını belirtti.

1500 Kişi İstihdam Sağlayacak

Kurum personel ihtiyacını gidermek amacıyla 1500 işçinin alınacağını açıkladı. Çelik, Çaykur’un geçici işçi istihdam edilmesi üzerine açıklamada bulundu.

Kurumda istihdam edilmek için işçi alımının gerçekleştiğini belirten Bakan Çelik’in yaptığı açıklamada Trabzon, Giresun, Rize ve Artvin illerine ait Çaykur fabrikalarında yaş çay işleme kapasitesinin artması ve imalat makine sayısında da artışın olması sebebiyle, kurumun personel arayışına girdiğini belirtti. 1500 bin işçinin mevsimlik ilkokul öğrenimle beden işçisini, İŞKUR’un aracılığı ile 4-13 Nisan aralığında almayı planlıyor. Kura çekimi ile alınacak işçiler, Mayıs ayında noter huzurunda gerçekleşecek.

Yeni Fabrika, İş Gücü İhtiyacını Ortaya Çıkardı

Kurumun oluşturduğu yeni fabrika ve yeni makinelerden dolayı yaş çay işleme kapasitesinde artış görülüyor. Mevcut iş gücünün fabrikadaki elemanların ayrılması ile beraber açığa çıkan bir işgücü ile alım yapılmasına karar kılındı. Karadeniz bölgesinde yaklaşık 1500 kişinin bu sayede iş bularak istihdama kavuşacağı söyleniyor. Bakan Faruk Çelik, Çaykur’un işçi istihdam edilmesine ilişkin açıklamaların devamını alımın ardından yapacağı söyleniyor. Ayrıca Bakan Çelik’in takip ettiği bir işçi alımı olduğu görülüyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ