Çöpten Toplayıp Defile Yaptılar

  • 07 Nisan 2017
  • 641 kez görüntülendi.
Çöpten Toplayıp Defile Yaptılar

Samsun’da lise öğrencileri, çöpten topladığı atık malzemeler ile geri dönüşüm defilesi yaptı. Şemsiyeden etek, çöp poşetinden gelinlik ve elbise ile dikkat çeken elbiseler ortaya çıktı.

Samsun’da çöpten topladıkları atıklar ile geri dönüşüm sağlayarak elbise yapan lise öğrencileri, defile yaptı. Sema Cengiz Bürberci Kız Meslek ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden gelen atık ürünleri geri dönüşüm kapsamında kullanım sağlayarak okulda defile düzenlendi.

Çöp, Gelinlik ve Elbise Oldu

Bu duyarlı okul projesi ile lisede giyim üretimi teknolojileri bölümü öğretmen ve öğrenciler defilede boy gösterdi. Çöp poşetinden yaptıkları gelinlik ve türlü elbiseler ile velilerin karşısına çıktılar. Naylon poşet, karton kutu ve plastik şişeler gibi ilginç eşyalardan elbiseler ve enteresan kıyafetler tasarlandı. Ünlülerin defilesine taş çıkartacak nitelikte bir defileye imza atan lisede, çevre kirliliği ve geri dönüşüme karşı büyük bir duyarlılık gösterildi.

Programa İlkadım Kaymakamı Atlamaz ve birçok devlet adamı katıldı. Ayrıca öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı defileye konuşma yapan Kaymakam Turan Atlamaz, defileden oldukça etkilendiğini söyledi.

Daha çok bu gibi çalışmaların ortaya çıkması ve sürekli böyle duyarlı projeler geliştirmek için tüm ülkedeki lise ve türlü okulların bilinçlenmesi halinde bu gibi projelere tüm il ve ilçelerde katılımın sağlanacağı vurgulandı. Ayrıca okul müdürü ve öğretmenlerin katılımı çok beğendiği, sürekli bu şekilde projelerin devamı için öğrencilere karşı destek vereceğini açıkladı.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ