Cumhuriyet Üniversitesi Formasyon Duyurusu Açıklanmıştır

  • 25 Ağustos 2017
  • 3.468 kez görüntülendi.
Cumhuriyet Üniversitesi Formasyon Duyurusu Açıklanmıştır

Cumhuriyet Üniversitesi 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi için pedagojik formasyon eğitimi duyurusu yayımlamıştır.

Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, formasyon eğitimi programı için ayrılan kontenjanın 400 kişi olduğu belirtilmiştir. Bu kontenjanın yüzde 75’i Cumhuriyet Üniversitesi son sınıf öğrencilerine, yüzde 25’i ise tüm üniversitelerin mezunlarına ayrılmıştır. Formasyon eğitimi için başvurular 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında online olarak yapılabilecektir. Başvuruların ardından 18 Eylül 2017 tarihinde kayıt hakkı kazananların listesi açıklanacaktır. Bu adayların kesin kayıtları 19-21 Eylül 2017 tarihinde yapılacaktır. Boş kontenjan olması durumunda yedek ilan yapılıp yapılamayacağına dair bir açıklama yapılmamıştır. Ancak kayıtların ardından boş kontenjan olması durumunda yedek ilan yayımlanma durumu olabilir. Böyle bir duyuru yapıldığında sitemizden de eş zamanlı olarak duyurulacakatır.

Başvuru yapan adayların genel not ortalamalarını 4’lük sisteme göre belgelendirmeleri gerekmektedir. Adayla bu notlarına göre sıralamaya alınacaktır. Üniversite tarafından yapılan açıklamada, not dönüşüm işleminin Koordinatörlük tarafından yapılamayacağı belirtilmiştir. Adaylar bu not dönüşüm işlemini kendi üniversitelerinden yaptırmalıdır. Adayların başvuru yapabilmeleri için genel not ortalamalarının en az 1,50 olması gerekmektedir. Bu notun altındaki adaylar başvuru yapamayacaktır.

İki dönemden oluşacak formasyon eğitimi programı için ilk dönem dersleri 30 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır. Yapılan duyuruda formasyon eğitimi güz dönemi akademik takvimi de yayımlanmıştır. Bahar dönemi için akademik takvim dah sonra ilan edilecektir.

Başvuru yapılabilecek alanlar ve kontenjanları duyuru detayında beliritlmiştir.

Formasyon programı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ