Devlet Personel Başkanlığı Atama ve KPSS Duyurusu

  • 09 Nisan 2017
  • 2.104 kez görüntülendi.
Devlet Personel Başkanlığı Atama ve KPSS Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı, KPSS gibi başlıkları değerlendirerek açıklama yaptı.

Ülkemizde faaliyetlerine devam eden kamu kuruluşları, kendi bünyelerine istihdam etmek üzere memur personel alımı gerçekleştiriyor. Devlet Personel Başkanlığı tarafından alım ilanları kamuoyuna sunuluyor.

Devlet Personel Başkanlığı 2017 atamalı, KPSS ve istihdam üzerine personel sayısı gibi konuların değerlendirilerek adaylara önemli bilgiler vermesi ile gerçekleşti.

2016 KPSS Aday Sayısı Neden Rekor Oldu?

Enes Polat’ın açıklamasına göre 15 Temmuz’da gerçekleşen hain darbe girişiminin ardından birçok kadronun boşalacağı belirtildi. Bu açıklamalar üzere eğitime rekor seviyede başvuru gerçekleşti. Gerek KPSS gerek YGS’de birçok adayın rekor düzeye ulaşması bu sebepten kaynaklandı.

Kamu alımlarında Devlet Personel Başkanlığı’nın görevi oldukça önem taşıdığı biliniyor. İşçi ya da memur, sözleşmeli ya da akademik personel olsa bile A grubu ile tabir edilen müfettiş kadroları Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyuruluyor.

A Grubu kadroları için KPSS girilmesi gerektiği belirtilirken, üniversite tercihlerin nereye tercih yapılıp yapılmayacağı hakkında konuşan Polat, doğru tercihin önemini çizdi. Ayriyeten memur olmak isteyen adayların, KPSS puanlarından yüksek almasının ve bu puanların 2 senelik geçerliliğini koruduğunu hatırlattı.

KPSS ile birçok kişinin memur olabileceği ve gerçekten memur olmak isteyen adayların düzenli ve sıkı çalışma portföyü ile başarılı olabileceğini belirten açıklamalarda bulunan Polat, istihdam edilmek üzere birçok kurumun ilana çıktığını belirtirken, herkesin bu ilanlardan yararlanmasını istedi.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ