DPB’den Lisans Öğrencileri İçin Staj Programı Duyurusu

  • 23 Haziran 2017
  • 2.058 kez görüntülendi.
DPB’den Lisans Öğrencileri İçin Staj Programı Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, lisans öğrencileri için staj programı düzenleneceğini bildirdi.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan staj duyurusunda lisans öğrencileri için olacak programın 07 Ağustos 2017 – 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında 10 iş günü sürecek şekilde planlandığı belirtildi. Staj programı Ankara’da yürütülecek olup, başvurular arasından 10 asil , 5 yedek aday belirlenecektir.

Programa Kimler Katılabilir?

Devlet Personel Başkanlığı staj programı için başvuru yapacak adayların İ.İ.B.F, S.B.F, Hukuk, Sosyoloji, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği bölümlerinde ya da bu bölümlere denk gelecek bölümlerde lisans eğitimi alıyor olmaları gerekmektedir. Mezunlar program için başvuru yapamayacaktır. Staj programı 10 gün süreceğinden dolayı zorunlu staj programı için başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir. Staj programı için başvurular 10 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar mail yolu ile yapılabilecektir. Adaylar istenen belgeleri staj@dpb.gov.tr adresine göndereceklerdir.

Servis Ücretsiz Olacak

Programa katılan öğrenciler ücretini ödemek şartı ile yemekhaneden faydalanabilecektir. Servisleri ise ücretsiz olarak kullanabileceklerdir. Programı başarı ile tamamlayan adaylara sertifika verilecek. Stajyer adaylar için mesai saati 10:00-17:00 arasıdır. Staj programına katılan adaylara her hangi bir ücret ödenmeyecektir.

Eğitim Verilecek Alanlar

Staj programına katılan adaylara Türk Kamu Yönetimi, Kamu Personel Yönetimi, Türk İdari Teşkilatı, Kamu Personelinin Hukuki Statüleri, Yönetim Teknikleri gibi alanlarda eğitim verilecektir. Stajın ilk gününde adaylara araştırmaları için konular verilecektir ve gün sonunda da adaylardan bu konularla ilgili sunum yapmaları istenecektir.

Detaylı bilgi için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ