E-YDS 2017/4 Başvuruları Başladı

 • 23 Mart 2017
 • 1.093 kez görüntülendi.
E-YDS 2017/4 Başvuruları Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2017/4 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) için başvurular başlamıştır.

22 Mart 2017 Çarşamba günü başlayan başvurular 22 Nisan 2017 tarihinde sona erecek. 2017/4 e-YDS sınavı 29 Nisan 2017 tarihinde saat:14:30’da gerçekleştirilecek ve 180 dakika (3 saat) sürecek. E-YDS sınavı ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere üç elektronik sınav merkezinde gerçekleştirilecektir. e-YDS sınavına katılmak isteyen adaylar başvurularını online olarak ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr adresinden yapabilirler. Adaylar belirtilen adreste bulunan aday işlemlerinden TC kimlik numaraları ve aday şifrelerini girdikten sonra başvurularını yapabilirler.

Sınav Ücreti Ne Kadar?

Elektronik Yabancı Dil sınavı için ÖSYM tarafından belirlenen ücret 200 TL’dir. Adaylar ücretlerini 22 Nisan 2017 saat:23:59’a kadar yapabilirler. Sınav başvuru süresi sone ermese bile yeterli kontenjan dolduğunda ücret ödeme işlemi sonlandırılır. Bu nedenle adayların ücretlerini erken ödemelerinde fayda vardır. Adaylar ödemelerini ÖSYM’nin internet sitesinden ödemeler kısmında kredi/banka kartı ile yapabilirler. Bankadan sınav ücreti ödemesi kabul edilmemektedir. Sadece ödemeler internetten yapılabilir.

Adayların sınava girerken yanlarında sınav giriş belgeleri ve Nüfus cüzdanları/ kimlikleri mutlaka bulunmalıdır. Adaylar sınav giriş belgelerini ÖSYM’nin internet sitesinden aday işlemleri bölümünden edinebilirler. Adreslere posta yolu ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

Adayların sınav günü sınava girecekleri binaya en az bir saat önceden gelmeleri tavsiye edilir. Sınav binasına adayların alınma işlemi sınav saatinden 15 dakika öncesinde bitecektir. Bu nedenle adayların dikkatli olması gerekmektedir.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Elif karaman diyor ki:

  Aof bahar formasyon duyurusu ne zaman acaba ?

  1. Demir Demir diyor ki:

   Henüz bir açıklama gelmedi eğer program açılırsa bu ay içerisinde duyuru yapılır.

 2. Deniz diyor ki:

  Ordu üniversitesi formasyon açıyor mu acaba

  1. Demir Demir diyor ki:

   Evet açıyor.

BİR YORUM YAZ