E-YDS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

  • 15 Mart 2017
  • 660 kez görüntülendi.
E-YDS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi), e-YDS 2017/3 sınavına girecek adayların giriş bilgilerini erişime açtı.

18 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan e-YDS 2017/3 sınavı için adaylar sınav giriş yerlerini TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek osym.gov.tr adresinden öğrenebilecek. Erişime açılan sınav giriş belgesinde adayın sınavı gireceği yer ve saat ayrıntılı şekilde bulunmaktadır. Yanında sınav giriş belgesi olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınav giriş belgesinin üzerinde fotoğraf olmak zorundadır. Giriş belgesinde fotoğrafı olmayan adayların sınavı sayılmayacaktır.Adayların bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.  Sınav giriş belgesi yanında adayların yanında nüfus cüzdanı/ TC kimlik kartı ya da süresi geçerli pasaportu bulunmalıdır. Bunun dışındaki sürücü belgesi gibi diğer kimlikler kabul edilmeyecektir.

Sınava girecek adaylara kurşun kalemi silgi, peçete ve kalemtıraş ÖSYM tarafından verilecektir. Bu nedenle adaylar yanlarında şeffaf pet su şişesi dışında hiç birşey getiremeyecektir.

Sınav binasına girmeden önce yapılacak olan gerekli kimlik ve güvenlik kontrolleri için adayların sınav saatinden en az bir saat önce sınava girecekleri bina önünde bulunmaları gerekmektedir.

Sınav 18 Mart 2017 saat:14:30’da başlayacaktır ve adaylara soruları cevaplamaları için 180 dakika süre tanınacaktır. Sınav Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan e-YDS sınav uygulama binalarında yapılacaktır. Adayların sınav binasına giriş işlemleri sınav saatinden 15 dakika öncesinde tamamlanacaktır. Bu nedenle saat:14:15’den sonra gelen adaylar sınav binasına alınmayacaktır. Adayların mağduriyet yaşamaması için bu konuda hassas davranmaları gerekmektedir.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ