E- YDS Sonuçları Açıklanmıştır

  • 18 Mart 2017
  • 706 kez görüntülendi.
E- YDS Sonuçları Açıklanmıştır

2017 e -YDS (Elektronik Yabancı Dil Sınavı) sonuçları 18 Mart 2017 saat:20:15 itibariyle Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin internet sitesinde açıklanmıştır.

2017 e-YDS sınavı 18 Mart 2017 tarihinde yapılmıştır. Sınava giren adaylar sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden online olarak TC kimlik numarası ve şifrelerini girerek öğrenebilirler. Sınava giren adaylara her hangi bir sonuç belgesi gönderilmeyecektir, adaylar sonuçlarını belirtilen internet adresinden öğrenecektir.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları ile birlikte sınav soruların da yüzde 10’luk kısmı ilan edilmiştir. Adaylar sınav sorularına ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilirler.

2017/4 Elektronik Yabancı Dil  Sınavı 29 Nisan 2017 tarihinde yapılacaktır. Nisan ayında yapılacak e-YDS sınavına başvurular 22 Mart 2017-22 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınav ücreti 200 TL’dir.

e-YDS sınavları Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere üç ilde ÖSYM tarafından e-sınav merkezlerinde yapılmaktadır.

e-YDS’ye girmek isteyenler, üç aylık süre içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınav ücreti yatırıp sınava girebilir. e-YDS sınavına giren aday o sınav girse de girmese de ödeme tarihinden itibaren üç ay geçmediği sürece tekrardan ücret yatıramazlar.

Kimlik ve güvenlik kontrollerini zamanında yapılıp, sınavda gecikme ve sorun yaşanmaması adına sınav salonunun yapılacağı binaya  en az 1 saat önceden gelinmesi önerilir.

Adayların binaya giriş işlemleri sınav saatinden 15 dakika öncesinde tamamlanacaktır. Bu nedenle sınava girecek adayların en geç 14.15’te binaya gelmeleri gerekmektedir. Adayların mağduriyet yaşamamaları için bu kural konusunda hassas davranmaları kendi lehlerine olacaktır.

 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ