Ekonomi Nefes Alacak

  • 03 Haziran 2017
  • 1.061 kez görüntülendi.
Ekonomi Nefes Alacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlara talimat verdiğini ve önümüzdeki 6 ayın yol haritasının hazırlanmasını sağlayacaklarını belirtti. Hükumetin ekonomiye önümüzdeki sezonda nefes aldıracağını, teşvik ve tedbir paketlerinin ortaya çıkacağını belirtti.

EKK Toplantısı 5 Saat Sürdü

Dün 5 saati geçen EKK toplantısında, güçlü büyümenin sürdürülme amacıyla gereken ilave tedbirler masaya yatırıldı. Başbakan Yıldırım’ın liderliğinde ilgili bakanların katılımıyla beraber toplantı, genel ekonominin yanı sıra Doğu ve Güneydoğu’ya yapılacak olan teşvik, kıdem tazminatı ve yatırımlar masanın üstünde konuşuldu. Piyasaların referandumun ardından “bahar havası” etkisinin değerlendirildiği toplantı, bakanların sunmuş olduklarıyla beraber güçlü bir büyümenin performansıyla ekonomide son yıllarda ortaya çıkan faiz, işsizlik ve enflasyon rakamlarında düşme eğilimlerinin olduğu değerlendirildi.

Toplantı özek sektör ve kamu yatırımlar, büyüme ve enflasyon gibi birçok bütçe performansı el üstündeydi. Yeni dönemde bu ekonominin farklı Türkiye damgasını yaratması için ekonomi ağırlıklı olan yeni kararların devreye sokulmasının sağlanması hedflendiği söyleniyor. Doğu’da törerün halk üzerindeki yaşattığı sıkıntının giderilmesi ve ekonomiye vurduğu darbenin giderilmesini sağlayacak olan inşanın hızlandırılamsı istendi. Tüm adımların konuşulduğu EKK’de önümüzde yer alan sezona damgasını vurması beklenen yenilikler konuşuldu, anlaşmalar sağlandı.

KGF destekli KOSGEB kredi uygulamalarında son derece başarılı şekilde reel sektördeki dalgalanmaların etkilenmesinin engellenme tespiti ile EKK toplantılarında bütçe büyümesi, istihdamı destekleyen ve üretimli maliye politakaları ele alındı. Bütçe açığının hedeflendiği oranda üzerine çıkılmayacağı konuşuldu.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sergei diyor ki:

    taşeron işçisini kandırmaya sürekli sırtımızdan vuranlara yatırım sözü vermeye devam edin.zaman en büyük ilaç.2019 da elbet bizimde söyleyecek bir sözümüz olacak.haaa bu arada verdiğimiz oylar haram olsun

BİR YORUM YAZ