EÜAŞ, KPSS 60 Puan ile Memur Alımı Yapacak

  • 08 Nisan 2017
  • 2.150 kez görüntülendi.
EÜAŞ, KPSS 60 Puan ile Memur Alımı Yapacak

Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin yaptığı duyuruda farklı pozisyonlara en az 60 KPSS puanı ile 300 kamu personelinin alınacağını duyurduğu belirtildi. EÜAŞ’ın duyurusunda kadrosunda 300 kişilik boş kadro olduğu ve farklı pozisyonlara personel alımı yapacağını duyurmasıyla beraber ilan yayına girdi. Alınacak adayların Kahramanmaraş’ta bulunan Afşin Elbistan İşletme Müdürlüğü’ne alımı yapılacağı belirtildi.

Farklı Kadrolara 300 Personel Alınacak

Elektrik Üretim Anonim Şirketi, 300 kişilik adayın olacağı ve farklı kadrolara bu adayları dolduracağı belirtildi. Başvuru şartı olarak 2016 ÖSYM KPSS94 puan türünden en az 60 puan almayı şart koşuyor. Bunların dışında herhangi bir meslek ve eğitim şartını farklı koşuyor. Her kadroya uygun olarak mezun olma şartı aranıyor.

Alınacak olan personeller Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Şoför, İş Makina Operatörü, Düz İşçi olarak, Teknik Ressam, Elektrik Teknisyeni, Elektronik Teknisyeni ve Makina Tamir Bakım Teknisyeni olarak belirlendi.

Başvurular ilan yayına girmesinin 10 gün içerisinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılıyor. 07 Nisan – 17 Nisan tarihi arasında yapılacak olan başvurular, İŞKUR resmi sitesinden yapılacaktır. Ayrıca tüm detaylar ve bilgilendirmeler aynı resmi site üzerinden görülecektir.

Elektrik Üretim A. Ş.’nin yayımladığı ilan üzerinden KPSS’den en az 60 puan almış olan adayların bu ilandan yararlanacağı belirtilirken, kadrolarda belirtilen bölgelerde işçi alımların sürekli olarak açılacağı belirtiliyor. 300 kamu personelinin alımını duyan adayların başvuru yapması için sadece 10 günlük süre var. Adayların iyi değerlendirerek hemen başvuru yapması öneriliyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ