Formasyon Gerçekten Kaldırıldı Mı?

  • 03 Temmuz 2020
  • 7.129 kez görüntülendi.
Formasyon Gerçekten Kaldırıldı Mı?

Pedagojik formasyon eğitimi programı gerçekten kaldırıldı mı? Üniversiteler bundan neden habersiz ve program açmaya devam ediyorlar? Detaylar haberimizde….

Daha önceki senelerde de 2023 vizyon projesi kapsamında formasyon programının kaldırılacağı ve yerine başka bir öğretmen öğretmenlik eğitiminin Bakanlık tarafından verileceği haberini paylaşmıştık. Ancak bunun için henüz çalışmalar devam ettiği ve bir süreç gerektirdiği belirtilmişti. Dün yapılan haberlerde Üniversitelere resmi bir yazı gönderildiği ve formasyon programının kaldırıldığı açıklaması yer aldı. Ancak Bakanlık’dan ya da Sayın Ziya Selçuk’dan bir açıklama gelmedi.

Geçen haftalarda formasyon programı açtığını duyuran Üniversiteler bulunmaktaydı. Bunlardan Necmettin Erbakan Üniversitesi ile yapılan bugünkü görüşmede, Necmettin Erbakan Üniversitesi formasyon birimi kendilerine gönderilen hiç bir yazının olmadığını ve formasyon başvurusunun şu an için devam ettiğini ifade etti. Kendilerine Bakanlık’dan bir açıklama ya da resmi belge gelmediğini ve böyle bir durum olması durumunda internet siteleri üzerinden gerekli açıklamaları yapacaklarını belirttiler.

Bir çok kişinin mağdur edilmemesi adına, bir an önce gerekli açıklamaların yetkililerce yapılması en doğrusu olacaktır.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ