Formasyon Programı Kalkacak Mı?

 • 24 Ekim 2018
 • 13.595 kez görüntülendi.
Formasyon Programı Kalkacak Mı?

Binlerce öğretmen adayının beklediği formasyon kalkacak mı sorusuna MEB açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı’nın yaptığı konuşmasında formasyon programının kaldırılacağı sözleri üzerine, akıllarda soru işaretleri oluştu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuya açıklık getirildi. MEB’in yaptığı açıklamaya göre, formasyon programının kaldırılmasından ziyade formasyon programı konusunda değişikliğe gidilecek. Üniversiteler tarafından bir sertifika programı olarak senelerdir yürütülen formasyon programının yüksek lisans programına dönüştürüleceği ve Türkiye Öğretmenlik Mesleği Uzmanlık Programı olarak uygulanacağı belirtildi. Belirtilen program YÖK ve MEB işbirliği ile yürtülecek.

Program ile ilgili detaylar ve ne zaman uygulamaya koyulacağı ile ilgili henüz bir bilgi verilmedi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ilerleyen günlerde konu ile ilgili detaylı açıklama yapması bekleniyor.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Kaan diyor ki:

  Bu sene formasyona başvuracak kişiler ne olacak. Onları etkilemeyecek herhalde.

  1. Demir Demir diyor ki:

   Etkilemeyecektir.

 2. Vural diyor ki:

  Aldigimiz formasyon belgesi öğretmen olarak atanmamiza artik yaramayacakmi yani bu uygulamadan once alinan formasyon belgeleri gecersizmi olacak tekrar kpss ye girmek icin yeni uygulamadaki yuksek lisansimi yapmak lazim biraz daha aydinlatilsak keske

  1. Demir Demir diyor ki:

   Program ile ilgili henüz hiçbir detay verilmedi. Ancak verilen hak geri alınamaz. Bu nedenle formasyon belgesi alanlar ve alıyor olanları etkilememesi gerekir.

 3. Tufan diyor ki:

  2019 şubat dönem arası formasyon başvuru olacakmı

  1. Demir Demir diyor ki:

   Açılması muhtemel üniversiteler var. Duyuruları takip edin.

 4. büşra diyor ki:

  formasyon başvruları ne zaman ben kaçırıyorum istanbul için bilginiz var mı

BİR YORUM YAZ