Gaziantep Üniversitesi Formasyon Başvurusu Başlamıştır

  • 21 Mart 2017
  • 2.925 kez görüntülendi.
Gaziantep Üniversitesi Formasyon Başvurusu Başlamıştır

Gaziantep Üniversitesi 2017 Pedagojik formasyon eğitimi için başvurular 20 Mart 2017 tarihi itibari ile başlamıştır.

Gaziantep Üniversitesi formasyon eğitimi programı başvuruları 2 Nisan 2017 tarihine kadar devam edecektir. Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar 10 Nisan 2017 tarihinde ilan edilecektir. Kayıt hakkı kazanan adayların kesin kayıtları 17-21 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Yedekten kayıt hakkı kazanan adayların kesin kayıtları ise 24-28 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Pedagojik Formasyon eğitimi için kabul edilecek öğrenci sayısı 2660’dır. Bu kontenjanın %75’i Gaziantep Üniversitesinin ilgili bölümlerindeki son sınıf öğrencilerin, %25’i ise mezun ve diğer üniversite öğrencileri için ayrılmıştır.

Formasyon eğitimi için başvuru yapmak isteyen adaylar online olarak ‘ formasyon.gantep.edu.tr/page/onkayit’ adresinden başvuru yapabilirler. :Adayların başvuru sırasında her hangi bir belge ibraz etmesi gerekmemektedir. Bu nedenle adayların başvuru sırasındaki bilgilerini doğru şekilde girmeleri önem taşımaktadır. Başvuru sonrasında adayların bilgilerinin doğru olmaması durumunda başvuru geçersiz sayılabilecektir.

Pedagojik formasyon eğitimi için belirlenen ücret 2054 TL’dir. Mezun öğrenciler formasyon eğitimi ücretlerini iki eşit taksitte, son sınıf öğrencileri ise üç taksitte ödeyebilecek.

 

Kesin kayıt yapıldıktan sonra hiç bir şekilde ücret iadesi yapılmayacaktır. Adayların bu nedenle dikkatli olmları gerekmektedir.

Dersler iki dönemde yapılacaktır. Mezun grup için dersler Cumartesi- Pazar günleri yapılacaktır. Son sınıf öğrenciler için dersler pazartesi günleri olacaktır. Formasyon eğitimi için dersler mezun grup için 20 Mayıs 2017’de, son sınıf öğrencileri için ise 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ