Gaziantep Üniversitesi Formasyon Başvurusu Sona Eriyor

 • 01 Nisan 2017
 • 2.862 kez görüntülendi.
Gaziantep Üniversitesi Formasyon Başvurusu Sona Eriyor

Gaziantep Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimi programı için başvurular 2 Nisan 2017 tarihinde sona erecek.

20 Mart 2017 tarihinde başlayan Gaziantep Üniversitesi formasyon başvuruları için son 2 gün kaldı. Başvurmak isteyen adayların bir an önce başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuruların alınmasının ardından 10 Nisan 2017 tarihinde kesin kayıt hakkı yapmaya hak kazanan adaylar ilan edilecektir. Kesin kayıt hakkı kazananan adaylar kayıtlarını 17-21 Nisan 2017 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Kayıt hakkı kazanıp kayıt yaptırmayan adayların yerine alınacak yedek kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtlarını 24-28 Nisan 2017 tarihlerinde yaptıracaklardır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını online olarak ‘ formasyon.gantep.edu.tr/page/onkayit ‘ adresinden yapabilirler. Pedagojik Formasyon Eğitimi için 2017 döneminde ayrılan kontenjan 2660 kişidir. Bu kontenjanın yüzde 75’lik kısmı Gaziantep Üniversitesi son sınıf öğrencilerine ayrılmıştır. Kontenjanın kalan yüzde 25’lik kısmı ise mezun ve diğer Üniversite öğrencilerine ayrılmıştır.

Başvuruların değerlendirilmesinde transkript not ortalamaları dikkate alınacaktır.Ortalamalar yüksekten düşüğe göre sıralanacak ve en yüksek ortalamadan başlayarak kayıt olmaya hak kazanılacaktır.

İki Farklı Akademik Takvim Olacak

Son sınıf öğrencileri ve mezun grupları için iki farklı akademik takvim oluşturulacaktır. Son sınıf öğrencileri için dersler 18 Eylül 2017 tarihinde birinci dönemle başlayacak, 9 Nisan 2018’de yapılacak olan final sınavı ile sona erecektir. Son sınıf öğrencileri için dersler ilk dönem pazartesi, ikinci dönem ise pazar-pazartesi şeklinde planlanmıştır.

Mezun gruplar için dersler 20 Mayıs 2017’de başlayıp, 24 Aralık 2017 tarihinde son bulacaktır. İlk dönem dersleri cumartesi-pazar, ikinci dönem ise pazar günleri olacaktır.

Kontenjan ayrılan bölümlere ve detaylı bilgiye ‘  www.gantep.edu.tr/ab/index.php?bolum_id=600 ‘ ulaşabilirsiniz.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Nihal diyor ki:

  Slm, iki üniversite bitiren kişiler için tek bölümden formasyon aldığında her iki bölüm için de geçerli oluyor mu? Örneğin işletme mezunu olup sosyolojiye devam eden kişi işletmeden formasyon aldığında sosyolojiden mezun olunca bu formasyonuyla devam edebiliyor mu ?ben böyle bir şey okumuştum fakat emin değilim acaba bu konuda bilginiz var mı? Teşekkürler

  1. Demir Demir diyor ki:

   Evet aldığınzı formasyon belgesini farklı bölümler için kullanabilirsiniz.

 2. Ömer diyor ki:

  Hocam ben suan 3.sinifim bunlar gelecek seneden bahsediyolar dönemler oyle simdi benim basvurum kabul edilir mi eylul itibariyle bende 4 üm

  1. Demir Demir diyor ki:

   Tam olarak geçen açıklama şu şekildedir: Programa başvuru yapacak lisans öğrencilerinden hazırlık sınıfı okumayanların 2014 ya da daha
   önceki yıllarda, hazırlık sınıfı okuyanların ise 2013 ya da daha önceki yıllarda Üniversitemize kayıt
   yaptırmış olmaları gerekmektedir.

BİR YORUM YAZ