Gelir İdaresi 2 Bin Uzman Yardımcısı Alacak

  • 06 Nisan 2017
  • 423 kez görüntülendi.
Gelir İdaresi 2 Bin Uzman Yardımcısı Alacak

GİB, bulundurduğu açık kadrolara atanmak için 2 bin gelir uzman yardımcısı alacak.

Resmi Gazete’de yayımlanmış ilanda GİB’e 2 bin gelir uzman yardımcısının alınacağı ve başvuruların 10 Nisan’dan 28 Nisan’a kadar yapılacağı belirtildi.

Sınav, yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı gerçekleşecek. Giriş sınavının yazılı bölümü 14 Mayıs’ta Ankara’da olacak.

Adaylar, isimleri ve sınava girecekleri listelerin en az 10 gün önce GİB’in resmi web sitesinden öğrenecek.

Giriş sınavında başarılı olan adayların listesi, uygun yerlere asılacak ve Başkanlık resmi internet sitesinde yayımlanacak. Asil ve yedek listelerde bu sonuç yazıyla bildirilecek.

Sınav sonuçları, duyurunun yapıldığı günden sonra 7 günün ardından dilekçe ile itiraz edilebilecek. İtirazlar, sınav kurulunca incelenip 5 iş günü içinde karara bağlanılacak. Ayrıca sonuç ilgiliye yazılı olarak gelecek.

Naci Ağbal’ın resmi Twitter hesabından duyuruda, 2000 Gelir Uzman Yardımcısı alınacağı ve ilana çıktığını belirtmesi büyük ilgi görmüştü.

İstihdam Sayısı Artıyor

İstihdam seferberliği sürüyor, ilanlar ardı ardına geliyor. İstihdam seferberliğinde yapılan çalışma ile farkındalık çalışmasının olduğunun dikkatini çeken Mazhar Yıldırımhan, 81 ilin gezilerek 12 ayrı ekiple çalışmanın sürdürüldüğünü belirtti.

İstihdama katkı sağlayabilen sigortalılar oluyor. Her ilde yapılan çalışmalar ile Mart ayının 23’üne kadar yaklaşık 400 bin üzerinde artış görüldüğü ve bunun daima yukarı taşınacağının sözlerini ifadesine ekledi. İş veren ve işçileri, sokaktaki vatandaşa kadar bir olduğunu söyleyen Yıldırımhan, tüm sorunların el ele vererek giderilebileceğini belirtti.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ