GİB 2000 Personel Alımı Yapacak

  • 02 Nisan 2017
  • 1.415 kez görüntülendi.
GİB 2000 Personel Alımı Yapacak

Gelir İdaresi Başkanlığınca yapılan duyuru ile iki bin gelir uzman yardımcısı alınacağı açıklandı.

Türkiye’nin pek çok ilinde yapılacak alımlardan, en fazla alımın yapılacağı il 850 kişinin alınacağı İstanbul oldu. Onu 150 kişi ile İzmir takip ediyor. Başvuru yapan adaylar belirtilen illerden sadece birini seçebilme şansına sahip olacaklar. Adaylar sonrasında bu tercih ettikleri il ve ilçeyi değiştiremeyecekler.

Sınav Yapılacak

Gelir Uzman Yardımcılığı için başvuran adaylar sınava tabi tutulacak. Sınav öncesinde adaylar KPSS (A) P35 türünden puan türüne göre İl bazında sıralanacak ve alınacak kişi sayısının 5 katı kadar aday sınava çağırılacak. Adayların gireceği yazılı sınav 14 Mayıs 2017 Pazar günü  saat: 10:00’da Ankara’da yapılacaktır. Sınav test şeklinde olacaktır. sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecektir ve adayların sınavdan başarılı sayılabilmeleri için en az 70 almaları gerekmektedir. Sınavdan başarılı sayılan adaylar sözlü sınava çağırılacaktır. Başvuru yapan adaylar sınava girmeye hak kazanıp kazanmadıklarını ve sınav yerlerini sınavdan on gün önce e-devlet portalı üzerinden ya da gib.gov.tr adresinden öğrenebilecekler.

Başvurular 10 Nisan’da Başlıyor

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 10 Nisan 2017 tarihinden itibaren yapmaya başlayabilirler. Başvurular 28 Nisan 2017 saat:17:00’ye kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını online olarak sinav.gib.gov.tr adresinden, gerekli başvuru formunu doldurarak yapabilirler.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Başvuru yapabilmek için adayların hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği kabul edilen en az dört yıllık lisans bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ