Hasan Kalyoncu Üniversitesi Formasyon Ek Kontenjan Duyurusu

  • 27 Ağustos 2017
  • 6.131 kez görüntülendi.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Formasyon Ek Kontenjan Duyurusu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi formasyon programı için ek kontenjan duyurusu yapmıştır.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda, ek kontenjan için başvuruların 25 Ağustos 2017- 7 Eylül 2017 tarihleri arasında alınacağı belirtilmiştir.

Pedagojik formasyon eğitimi programına Hasan Kalyoncu Üniversitesi son sınıf öğrencileri ve mezunlar başvuru yapabilecektir. Başvuru yapan adaylar genel not ortalamasına göre sıralanacaktır ve kontenjan dahilinde kayıt hakkı kazananlar belirlenecektir. Kesin kayıt hakkı kazanan adayların listesi 8 Eylül 2017 tarihinde ilan edilecektir. Kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 12 Eylül 2017 tarihinde yapılacaktır. Boş kontenjan olması durumunda 13 Eylül 2017 tarihinde kayda gelen kişiler arasında alım yapılacaktır.

İki dönem şeklinde yürtülecek olan formasyon eğitimi programı ilk dönem dersleri 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır ve 22 Aralık 2017 tarihinde sona erecektir. Formasyon eğitimi dersleri UZAKTAN EĞİTİM YOLU ile işlenecektir. İkinci dönem dersleri 5 Şubat 2017-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde yapılacaktır.  Uzaktan eğitim dersleri için de derslere devam zorunluluğu bulunmaktadır. Uzaktan eğitim dersleri için yüzde 70, uygulamalı dersler için ise yüzde 80 devam zorunluluğu vardır.İlk dönemi başarılı şekilde tamamlayan adaylar ikinci dönem için Gaziantep’te bulunan okullara staj için yönlendirileceklerdir.

Başvuru yapabilecek bölümler şu şekildedir:

*Uluslararası Ticaret ve Lojistik / İşletme / İktisat / Muhasebe / Ekonomi

*Hemşirelik / Ebelik / Sağlık Memurluğu / Beslenme ve Diyetetik / FTR

*Psikoloji

*Fizik / Kimya / Biyoloji

*Matematik

Başvuru yapmak için tıklayın. 

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. fatma kuyucu diyor ki:

    sonuçlar nezaman açıklanacak çook merak ediyorum

BİR YORUM YAZ