İlahiyat Öğrencileri’ne YÖK’ten Yeni Formasyon Düzenlemesi

 • 22 Temmuz 2017
 • 5.619 kez görüntülendi.
İlahiyat Öğrencileri’ne YÖK’ten Yeni Formasyon Düzenlemesi

Yüksek Öğretim Kurulu, İlahiyat/İslami İlimler/İslam ve Din Bilimleri Fakülteleri öğrencileri için formasyon belgesi konusunda yaptığı düzenlemeye yeni bir karar ekledi.

YÖK tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile İlahiyat/İslami İlimler/İslam ve Din Bilimleri Fakülteleri dini eğitim veren fakültelerin hazırlık ve birinci sınıflarında öğrencilere formasyon eğitimi verileceğini duyurmuştu. Öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine YÖK bu kararında yeni bir düzenlemeye gitti. YÖK tarafından üniversitelere gönderilen yazıya göre, belirtilen fakültelerde halen eğitimine devam eden 2. 3.  ve 4. sınıf öğrencileri içinde formasyon dersleri programlarına dahil edilecek. Açıklamada bazı derslerin (öğretmenlik uygulaması) yaz döneminde verileceğide ifade edildi.

Böylece İlahiyat bölümlerinde okuyan öğrenciler lisans programları içerisinde formasyon eğitimini tamamlamış olacaklar, sonradan formasyon belgesi almak durumunda kalmayacaklar.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Adeviye diyor ki:

  Biz formasyonu başka üniversiteden iki dönemlik olarak bı dönemimiz bitti ikinci dönem kendi üniversitemizde mı devam edecez yoksa aldığımız üniversiteye mı gidicez ekstra ücret verecekmiyiz

 2. Ayşe diyor ki:

  Ilitam için geçerli mi ?

  1. Demir Demir diyor ki:

   Bu durum henüz belirsiz.

BİR YORUM YAZ