İlçe Müftülüğü Sınavı Başvuruları Başlıyor

  • 17 Mart 2017
  • 312 kez görüntülendi.
İlçe Müftülüğü Sınavı Başvuruları Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 100 İlçe Müftüsü alımı yapılacaktır.

İlçe Müftüsü alımı yazılı ve sözlü sınav sonuçlarına göre değerlendirilecek ve sonrasında belirtilen kadrolara müftülerin atamaları yapılacaktır.

Başvurular 20 Mart 2017 (saat 08:30)-31 Mart 2017  (saat 16:30) tarihleri arasında alınacaktır. Başvurmak isteyen adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine yapacaklardır.

Başvuru yapan adaylar yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacaktır. Adayların her iki sınavdan da 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.  İlk önce yazılı sınav yapılacaktır ve 70 ve üzeri puan alan adaylar sözlü sınav için çağırılacaktır. Yazılı sınav tarihi başvurular alındıktan sonra, sözlü sınav tarihi ise yazılı sınav sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecektir.

Adayların değerlendirilmesinde başarı sıralaması olarak sırasıyla sınav puanı yüksek olana, hizmet süresi fazla olana, doğum tarihi önce olana öncelik tanınacaktır.Başarılı olan adaylar arasından başarı puanı en yüksek olan adaydan başlayarak ilanda belirtilen kadro sayısı kadar kişinin ataması yapılacaktır.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ