İnönü Üniversitesi 2017 Yaz Formasyon Duyurusu Yayımlanmıştır

  • 18 Nisan 2017
  • 4.181 kez görüntülendi.
İnönü Üniversitesi 2017 Yaz  Formasyon Duyurusu Yayımlanmıştır

İnönü Üniversitesi 2017 yaz dönemi pedagojik formasyon eğitimi duyurusu yayımlanmıştır.

Pedagojik formasyon eğitimi programı için belirlenen kontenjanın yüzde 75’i İnönü Üniversitesi 3. ve . sınıf öğrencilerine ve mezunlarına, kalan yüzde 25’i ise diğer üniversitelerin mezunlarına ayrılmıştır. Başvurular 18 Nisan 2017 tarihinde başlayıp, 27 Nisan 2017 tarihine sona erecektir. Başvuruların tamamlanmasının ardından 1 Mayıs 2017 tarihinde pedagojik formasyon eğitimi almaya hak kazananların listesi ilan edilecektir. Hak kazanan adayların kesin kayıtları 2-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını ‘ formasyon.inonu.edu.tr ‘ adresinden online olarak yapabilirler.

Pedagojik formasyon eğitimi birinci dönem dersleri 10 Temmuz 2017 tarihinde başlayıp, 31 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. İkinci dönem ise güz yarıyılı ile birlikte yürütülecektir. Formasyon eğitimi dersleri haftaiçi Eğitim Fakültesi’nde yapılacaktır. Teorik dersler için devam zorunluluğu yüzde 70, pratik dersler için yüzde 80’dir. Dersler yüzyüze yapılacaktır.

Pedagojik formasyon eğitimi için ödenecek öğrenim ücreti 2054 TL’dir ve iki eşit taksit şeklinde ödenecektir. Adayların öğrenim ücretini yatırmaması durumunda başvuruları kabul olmayacaktır. Muaf olunan dersler olması durumunda ücret iadesi olmayacaktır.

Başvurular lisans not ortalaması 4’lük sisteme göre değerlendirilecektir. Başvurular başvurulan alan bazında ve başvuru yapan öğrenciler ve mezunlar olarak farklı farklı değerlendirmeye alınacaktır. Adayların başvuru sırasında yanlış bilgi verdiği tespit edildiğinde başvuruları iptal edilecektir. Adayların bu konuda gereken hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru yapabilecek bölümlere ve detaylı bilgiye ‘ inonu.edu.tr/tr/78/ad ‘ adresinden ulaşabilirler.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ