İnönü Üniversitesi Formasyon Duyurusu Yayımlanmıştır

  • 18 Mayıs 2018
  • 5.447 kez görüntülendi.
İnönü Üniversitesi Formasyon Duyurusu Yayımlanmıştır

İnönü Üniversitesi 2018-2019 güz döneminde başlayacak olan  pedagojik formasyon eğitimi programı için duyuru yayımlamıştır.

İnönü Üniversitesi formasyon eğitimi programına İnönü Üniversitesi 4. sınıf öğrencileri, mezunları ve tüm üniversitelerin mezunları başvuru yapabilecektir. Belirlenen kontenjanın yüzde 75’i İnönü Üniversitesi mezunlarına ve öğrencilerine ayrılmıştır. Kontenjanın yüzde 25’lik kısmı ise diğer üniversitelerin mezunlarına tahsis edilmiştir. Program için başvurular 7 Mayıs 2018 tarihinde başlamış olup, 25 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını online olarak yapacaklardır.

Yapılan duyuruda programın örgün eğitim şeklinde yürütüleceği belirtilmiştir. Programın ilk dönemi Eğitim Fakültesinde haftasonu yapılacaktır. Derslere devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Kayıt hakkı kazanan adayların listesi 26 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak olup, bu adaylar kayıtlarınıı 28 Mayıs 2018- 1 Haziran 2018 tarihleri arasında yaptırabileceklerdir. Boş kontenjan olması durumunda yedek liste ilanı yapılacaktır.

Başvuru yapabilecek bölümler ve detaylı bilgi için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. serdar diyor ki:

    Merhaba, saygılarla İnönü Üniversite hocalarına.
    Bu sene lise diplomasıyle yabancı övrenci kabulu ne zaman başlıycak .

BİR YORUM YAZ