İSG Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

  • 19 Nisan 2017
  • 814 kez görüntülendi.
İSG Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı

İş Sağlığı ve  Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve Uzmanlığı sınavı için gerekli birinci dönem sınav giriş belgeleri adayların erişimine açılmıştır.

29 Nisan 2017 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde gerçekleştirilecek olan İSG sınavına girecek olan adaylar sınav giriş belgelerine ‘ ais.osym.gov.tr ‘ adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak ulaşabilirler. sınava başvurduğu halde sınav giriş ücretini yatırmayan adaylar için sınav giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

İSG sınavı 29 Nisan 2017 saat:10:00’da başlayacak ve 75 dakika sürecektir. ÖSYM yaptığı duyuruda adayları sınav binasına girişlerin 09:45’den sonra yapılmayacağına dair uyardı. Adaylar en az sınav saatinden 15 dakika önce sınav yerinde olmalılar. Mağduriyet yaşanmaması adına adayların bu konuda hassas davranması gerekmektedir.

Adaylar sınava giderken yanlarında sınav giriş belgelerini bulundurmak zorundadır. Sınav giriş belgeleri posta ile gönderilmeyecektir. Adaylar belgelerini online olarak edinip, çıktı alacaktır. Alınan çıktının siyah-beyaz ya da renkli olması önemli değildir, ancak sınav giriş belgesi üzerinde fotoğrafın yer alması zorunlu tutulmaktadır.Sınava gelirken adayların yanlarında sınav giriş belgesi ile birlikte nüfus cüzdanı/kimliklerini bulundurmaları gerekmektedir.

Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ÖSYM tarafından verilecektir. Adaylar sadece yanlarında pet şişe içerisinde su getirebileceklerdir.

İkinci dönem sınavı 16 Aralık 2017 tarihinde yapılacaktır. İkinci dönem sınavına girecek adayların sınav ücreti olan 165 TL’yi 1-10 Kasım 2017 tarihleri arasında yatırmaları gerekmektedir.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ