İsmet Yılmaz’dan Sözleşmeli Öğretmenlik Açıklaması

  • 17 Mart 2017
  • 1.427 kez görüntülendi.
İsmet Yılmaz’dan Sözleşmeli Öğretmenlik Açıklaması

Önceki gün İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ağustos ayında alınacak 10 bin öğretmen alımı ile ilgili sözlerinin ardından sözleşmeli öğretmenlik konusuna değindi.

Bakan Yılmaz, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ilanın yayımlandığını, 10 bin öğretmen alımının da Ağustos ayında yapılacağını belirtti. Eğitiminin önemine değinen Yılmaz eğitimin sağlık, güvenlik ve ekonomiden de öncelikli olduğunu ve eğer eğitim sistemi sorunları düzeltilirse diğer alanlardaki sorunların da çözüleceğini ifade etti.

Türkiye’de şu ana kadar eğitime en çok kaynağın şimdiki hükümet zamanında olduğunu vurgulayan Yılmaz, Başbakanın talimatı ile 2019 yılı sonuna kadar tekli eğitime geçileceğini söyledi.

Sözleşmeli Öğretmenler Memnun

Sözleşmeli öğretmenlik sistemini yapmak zorunda olduklarını, eğitim kalitesini ve sürekliliğini artırmak için bu sistemin daha iyi olacağını belirtti. Sözleşmeli öğretmenlik olmadığı dönemde doğu illerinde öğretmenlerin sürekliliğini sağlamanın zorluklarına değinen Yılmaz, bir yıllık öğretmenlerin eğitim kalitesini artırmada etkili olmayacağını söyledi. Geçen yıl başlayan sözleşmeli öğretmenlik sistemindeki, öğretmenlerin hallerinden memnun olduğunu sözlerine ekledi. Sözleşmeli öğretmenlik ile öğretmene daha çok itibar sağlandığını ifade eden Sayın Bakan, sözleşmeli öğretmenlik eş durumunda öğretmenin hiç bir yere gitmeyeceğini eşinin öğretmenin yanına geleceğini, aile birliğinin sağlanacağı yerin öğretmenin yanı olduğunu, bu şekilde de öğretmenlere öncelik tanınmış olduğunu belirtti. Öğretmenliğin saygınlığının önemini vurgulayan İsmet Yılmaz, bunu sağlamak için gerekli herşeyi yaptıklarını ifade etti.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ