İstanbul Medeniyet Üniversitesi Formasyon Duyurusu

  • 06 Haziran 2018
  • 12.281 kez görüntülendi.
İstanbul Medeniyet Üniversitesi Formasyon Duyurusu

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 2018-2019 dönemi içerisinde yürüteceği pedagojik formasyon eğitimi programı için duyuru yayımlamıştır.

İstanbul Medeniyet Üniversites formasyon programı için başvurular başlamıştır ve 22 Haziran 2018 tarihine kadar devam edecektir. Kayıt hakkı kazanan adayların listesi 25 Haziran 2018 tarihinde ilan edilecektir. Bu adayların kayıtları 26 Haziran 2018 – 6 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Boş kontenjan kalması durumunda yedek listeden alımlar yapılacaktır. Yedek liste kesin kayıtları 9-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Başvurular online olarak yapılacaktır.

Formasyon programı için belirlenen toplam kontenjan 400 kişidir. İStanbul Medeniyet Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına öncelik tanınacağı belirtilmiştir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencilerinin alımından sonra en az %25 oranında diğer üniversite mezunları ve öğrencileri yerleştirileceği ifade edilmiştir. Programa;

  • İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 3. sınıfını tamamlamış ve not ortalaması en az 2.00 olan öğrenciler
  • İstanbul Medeniyet Üniversitesi lisans mezunu olup not ortalaması en az 2.00 olanlar
  • Diğer Üniversitelerin Edebiyat, Fen, Fen – Edebiyat Fakültelerinin Matematik, Psikoloji, İngilizce, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri, Sağlık Bilimleri Fakülteleri Çocuk Gelişimi ve İlahiyat Fakültesi mezunları ve bu belirtilen bölümlerde 3. sınıfı tamamlamış ve not ortalaması en az 2.00 olanlar başvuru yapabilecektir.

Güz ve bahar dönemi olmak üzere iki dönemde tamamlanacak olan formasyon programı dersleri haftasonu 9:00-18:20 saatleri arasında yapılacaktır.

Deraylı bilgi ve başvuru yapabilmek için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ