İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden ‘Formasyon Kaldırılacak’ Açıklaması!

 • 07 Ekim 2019
 • 10.740 kez görüntülendi.
İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden ‘Formasyon Kaldırılacak’ Açıklaması!

İstanbul Medeniyet Üniversitesi bugün yaptığı duyuru ile pek çok kişinin aklında soru işaretleri oluşmasına sebep oldu.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi yaptığı açıklamada 2023 Eğitim Vizyonu belgesinden alıntı yaparak, formasyonun kaldırılarak yerine Öğretmenlik Mesleği Uzmanlık Programı’nın açılacağını ifade etmiştir. Bu uygulama ile herkes öğretmenlik belgesinin verilmeyeceği, ataması yapılan öğretmen adaylarına öğretmenlik eğitimi verileceği belirtilmiştir.

Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı İle Görüşüldü!

İstanbul Medeniyet Üniversitesi formasyon programının kaldırılması ile ilgili olarak teredütü gidermek amacıyla Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı ile görüşüldüğünü açıklamıştır. Yapılan görüşmede Bakan Yardımcısından, formasyon programının kısa süre içerisinde kaldırılacağı ve mevcut devam eden programlarının sonlandırılıp, bu programlarda kayıtlı öğrencilere ücret iadesi yapılacağı bilgisi alınmıştır. İstanbul Medeniyet Üniversitesi bu bilgiye dayanarak öğrencilerin maddi manevi yük altına girmemeleri adına formasyon programı açmayacağını belirtmiştir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin ilgili duyurusuna ulaşmak için tıklayın. 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Habibe diyor ki:

  Formasyonu kaldrıp atanan öğretmenlere yüksek lisans düzeyinde eğitim verilecekse özel okulda öğretmenlik yapacaklar ne olacak? Şuan formasyon alan arkadaşlara eğer kalkarsa çok haksızlık başka şehirden giderek okuyanlar var yol parasını ve zamanını boşa harcamış olacak. Dönem başlamadan kaldırsalarmış.

  1. Fehime diyor ki:

   Ben şu anda yoldayım ve hayatımda yaşamadığım ikilemi yaşayarak gidiyorum zamanımdan işimden gücümden ayırarak yollara düştüm.inşallah mağdur olmayız tek temennim..

 2. Mağdurr diyor ki:

  Bune saçmalık? 5000 6000 tl harcadım ben 2 ay sonra formasyon alacam kaldırıp formasyon ücretinimi iade edeceklermiş ? yeni başvurular açılmaz mevcut formasyon iptal edilirmi hakkımızı yiyemezler.

BİR YORUM YAZ